У Верховній Раді відреагували на звернення волинських депутатівУ Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя   розглянуто звернення Волиньради щодо прискорення розгляду та прийняття Верховною Радою України проекту Закону України про антикорупційні суди, впровадження виборчої системи за відкритими списками, а також стосовно скасування депутатської недоторканності народних депутатів України.
"Згідно зі статтею 1 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» комітет Верховної Ради України - орган Верховної Ради України, який утворюється з числа народних депутатів України для здійснення за окремими напрямами законопроектної роботи, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до повноважень Верховної Ради України, виконання контрольних функцій.
Частиною другою статті 19 Основного Закону України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У Конституції України закріплено загальні засади законодавчого процесу та, зокрема, визначено суб'єктів права законодавчої ініціативи. Відповідно до частини першої статті 93 Основного Закону України право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України, народним депутатам України, Кабінету Міністрів України.
Також повідомляємо, що на розгляд Верховної Ради України 19 липня 2017 року народними депутатами України Левченком Ю.В., Осуховським О.І. та іншими подано проект Закону про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності), реєстр. № 6773. а 17 жовтня 2017 року Президентом України як невідкладний - проект Закону про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України), реєстр. № 7203. 19 жовтня 2017 року парламент включив зазначені законопроекти до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання та направив їх до Конституційного Суду України для одержання висновків щодо їх відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України.
З огляду на зазначене повідомляємо, що Ваше звернення надано для ознайомлення народним депутатам України - членам Комітету для використання у законотворчій діяльності", - відповів Голова Комітету   Руслан Князевич.