У центрі Луцька на колінах молилися за полеглих під Волновахою «ангелів Волині». ФоторепортажМАТЕРІАЛ ТА ФОТО ІА "ВОЛИНСЬКІ НОВИНИ"

У ці дні на Волині та у Луцьку зокрема згадують одну з найтрагічніших та найболючіших сторінок війни на сході нашої країни. Саме 22 травня п’ять років тому відбувся кривавий бій під Волновахою, в якому загинули 17 військовослужбовців 51-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України.

Покладання квітів до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України» відбулося на Театральному майдані обласного центру Волині.

Так, аби вшанувати та помолитися за полеглих воїнів, прийшли представники влади, громадські діячі, побратими та родичі загилих, а також небайдужі містяни.

22 травня 2014 року о 4:30 ранку відбувся підлий напад проросійських сепаратистів на підрозділ ЗСУ. В цьому бою віддали свої життя 17 військовослужбовців 51-ї окремої механізованої бригади. А втрати у бою під Волновахою стали найбільшими від початку АТО та найбільшими за історію української армії до того часу.

Зокрема, священики відслужили заупокійну молитву, а потому протоієрей Михайло Бучак закликав всіх присутніх стати на коліна: «Я думаю, що сьогодні нам потрібно було б стояти день і ніч перед ними на колінах та дякувати, що в цей день ми можемо стояти на цій площі та з сумом згадувати найкращих».

Далі всі присутні помолилися за полеглих воїнів, прочитавши на колінах «Отче наш».

«Вони на небі, хоча б тому, що вони відійшли у той світ на таке велике свято - свято покровителя Луцька Миколая. Миколай зустрів їх у небі. Це ангели Волині, які піднялися до неба, щоб Волинь процвітала, щоб їхні діти жили в процвітаючій країні. Хай Бог нам в цьому помагає», - зазначив Михайло Бучак.

Насамкінець усі присутні поклали квіти до фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України».