У Мінсоцполітики відреагували на звернення щодо прийняття державної програми забезпечення житлом дітей-сиріт  Міністерство соціальної політики разом з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерством фінансів опрацювали звернення Волинської обласної ради   щодо прийняття державної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2022 роки.
"У рамках реформування системи інституційного догляду та виховання дітей Законом України від 13.07.2017 № 2137-VIII „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” передбачена субвенція    з державного    бюджету місцевим    бюджетам на
будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, виготовлення проектно- кошторисної документації та здійснено розподіл її обсягу в сумі 277 276,7 тис. грн між обласними бюджетами, з них 3337,6 тис. гривень Волинській області.
За інформацією Волинської облдержадміністрації, на кошти субвенції, передбаченої для Волинської області (3 337,6 тис. грн), придбано 8 приміщень соціального житла для 12 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Залишку невикористаної субвенції немає.
Крім того, Законом України „Про Державний бюджет України на 2018 рік” за бюджетною програмою 2511180 „Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа” обсяг видатків
Мінсоцполітики визначений із зростанням проти відповідних показників 2017 року майже у 2 рази, в сумі 517,7 млн грн, у тому числі 240,0 млн грн на забезпечення житлом 763 дітей-сиріт та осіб з їх числа.
Водночас Мінфін і Мінрегіон звертають увагу на те, що пунктом 12 Заходів щодо ефективного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 №710, припинено підготовку проектів нових державних цільових програм або внесення змін до затверджених цільових програм, що потребують додаткового фінансування з державного бюджету", -- йдеться у відповіді заступник Міністра Мінсоцполітики з питань європейської інтеграції Олександри Чуркіної.