У Луцьку відбувається Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії «Оберіг»Протягом 1-3 листопада 2018 року на Волині вже вдруге відбувається відновлений Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії «Оберіг-2018», що проводиться за підтримки Волинської обласної ради.

 

 

Як зауважив під час прес-конференції з нагоди відкриття пісенного дійства голова Оргкомітету фестивалю, перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, ідея відродити «Оберіг» визрівала давно. Проте довгий час на це не було політичної волі влади. Зрештою, з ініціативи депутата облради Сергія Сівака та фракції ВО «Свобода» процес відновлення фестивалю було започатковано, і така ідея знайшла організаційну та фінансову підтримку всієї обласної ради.

 

 

Минулого року відновлений фестиваль «Оберіг» у луцьку стартував уперше, цьогоріч – уже вдруге. Зі слів Олександра Пирожика, його відродження організатори присвятили 100-річчю Української революції та новітнім героям – Небесній сотні, бійцям російсько-української війни. Пріоритети залишаються ті ж самі, тому, як і торік, виручені від концертів кошти будуть спрямовані на потреби бійців 14-ї ОМБр, що постійно дислокується у Володимирі-Волинському.

Заступник голови Оргкомітету фестивалю , автор ідеї відновлення «Оберегу», депутат обласної ради Сергій Сівак (фракція ВО «Свобода») зауважив, що це – одна з причин, через яку пісенна програма фестивалю відкрилася 1 листопада виїзним концертом у Володимирі-Волинському. Інша – з-за поваги до одного з зачинателів «Оберегу», митця Сергія Шишкіна.

Зрештою, розширення географії концертів фестивалю зумовлене й потребою його подальшої популяризації. Тому інший виїзний концерт «Оберегу» відбудеться 2 листопада в місті Ковелі. Заключний же Гала-концерт фестивалю відбудеться суботнього 3 листопада в Палаці культури міста Луцька.

Зі слів представників Волинського обласного науково-методичного центру культури Любові Рожнової, Ігоря Баранюка та Віталія Клімчука, фестивалю передувала клопітка рутинна робота з відбору та попереднього прослуховування потенційних конкурсантів. Із тим, аби на конкурс потрапив уже «відсіяний», якісний продукт відповідного рівня. В результаті до конкурсу допущені понад 40 учасників, хоча серед них є і гурти. Тобто, подано учасників більше. Тішить і географія учасників – практично вся Західна і Центральна Україна, виконавці з Дніпровщини, Донбасу та Запоріжжя.

Багато щирих і теплих слів на адресу організаторів прозвучало зі слів володаря Гран-прі минулорічного конкурсу, бійця батальйону імені Кульчицького Зиновія Медюха, а також гостя фестивалю і члена журі Володимира Смотрителя. На думку останнього, сьогодні в Україні навряд чи знайдеться ще один такий фестиваль, ідеологія якого була би настільки співзвучною з ідеологією українського націоналіста та боротьби української Нації. З його слів, із такими організаторами в «Оберегу» – велике майбутнє.

Своєю чергою, голова журі «Оберегу-2018» Роман Коляда заявив, що втішений установкою організаторів підтримувати якісний україномовний пісенний продукт. Він висловив сподівання, що після успішного «журіння» зможе сказати більше під час підсумкової прес-конференції 3 листопада.