Території, що входять в зону спостереження Рівненської АЕС, отримають компенсації з держбюджетуНа сьогоднішньому засіданні бюджетна комісія погодила   проєкт розпорядження голови облдержадміністрації щодо розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження на 2020 рік.

Згідно із пояснювальною запискою до проєкту, Постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 року № 173 внесено зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 року № 91, та визначено обсяг субвенції Волинському обласному бюджету у сумі 2 521,4 тис. гривень.
Перелік проєктів та заходів, на які спрямовуються кошти субвенції, затверджується наказом Міністерства енергетики України. Асигнування субвенції розподілено Маневицькому районному бюджету – 1 660,4 тис.грн. та Прилісненському сільському бюджету – 861 тис. гривень.
Кошти субвенції спрямовуються на капітальний ремонт Маневицької центральної районної лікарні – 458,3 тис.грн, капітальний ремонт КП „Колківська районна лікарня” – 950 тис.грн та капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Прилісне – 861 тис.гривень, придбання індивідуальних засобів захисту дихання (респіратори) – 252,1 тис.гривень.