"Те що сьогодні робить Кабмін та Верховна Рада не для України, а проти України", - Ігор Палиця"За три роки історії постмайданівської України Верховна Рада не прийняла жодного економічного закону, який би полегшив життя, зменшив чи спростив податки,  дав би можливість без мита завозити обладнання для збільшення виробництва. Держава нічим не допомагає українцям. Я не знаю, чий це план, був "шатун" чи не було "шатуна", але те, що робить сьогодні Кабмін та Верховна Рада, то не для України, а проти України. А хто замовник цих всіх речей ми розберемося", -- заявив Ігор Палиця, розкритикувавши діяльність центральної влади України на позачерговій сесії обласної ради, яка відбулася вчора 14 березня.

Нагадаємо,  обласна ради прийняла звернення до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Генерального прокурора України Луценка Ю.В. щодо дій стосовно учасників економічної блокади та звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Ради Національної безпеки і оборони України, обласних рад щодо блокади банків з російським капіталом.

 Ігор Палиця  наголосив, що обидва рішення ради мають деклараційний характер, оскільки зміни, про які йдеться в зверненнях депутатів можуть відбутися тільки після прийняття відповідних законодавчих актів на рівні центральної влади.

Між тим, попри декларування центральною владою політики економічної децентралізації України, створюються штучні перешкоди для вровадження регіональних рішень, що забезпечують економічний поступ. Зокрема, Волинська обласна рада прийняла рішення про створення КП "Волиньприродресурс", погодивши йому в користування родовища бурштину, міді та торфу.  "КП "Волиньприродресурс" та  11 приватних підприємств з Рівненської та Житомирської області на  одинакових  юридичних засадах отримали спецдозволи,  виконавши всі буквочки Закону. Після цього у нас відбуваються обшуки та вилучаються документи, в той же час 11 приватних підприємств, поділених між кланами,  влада не чіпає. До комунального підприємства є інтерес, бо його не можна буде "кришувати", бо з нього не можна буде отримувати нелегальних доходів, бо воно прозоре", --   підкреслив голова облради.

 Ігор Палиця  вкотре наголосив на тому, що вважає Україну самодостатньою державою в плані економічного зростання та соціального розвитку. "Нам не потрібні     ніякі поради, ані американські, ані західноєвропейські, ані російські", -- констатує голова Волинської облради.