"Такої кількості посмішок, як в пологових будинках і перинатальних центрах, напевне, немає ніде", - Ірина Горавська 

ВСІ ФОТО

Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця  з робочим візитом побував в обласному перинатальному центрі, аби проінспектувати зроблене в закладі та поспілкуватися з його керівництвом щодо проблем центру та шляхи їх вирішення.

Нагадуємо, на останній сесії для перинатального центру виділили 22 млн грн. Це кошти від перевиконання обласного бюджету та вільних залишків. "Але це не закриває всіх наших потреб", -  розповіла голові облради в. о. гендиректора Волинського обласного перинатального центру Ірина Горавська. Вона каже, що аби повноцінно запусти "ракету" під назвою "Волинський обласний перинатальний центр" потрібно ще до 30 млн грн. Разом з тим, лікар не приховує оптимізму, що  мільйонні видатки на цей масштабний проект будуть виправдані. Адже після запуску центру волинянки народжуватимуть з комфортом у надсучасних умовах. Крім того, керівництво має амбітні плани запрошувати на Волинь  вагітних жінок з інших країн. Тобто запрацює комерційна складова  за рахунок так званого медичного туризму.

Що бачимо у перинатальному центрі сьогодні? У закладі –  9 пологових залів  та ще 2, які слугуватимуть   для   пацієнтів з інфекціями. Ці зали мають окремі виходи. Всюди зроблені умови для того, щою пацієнтам було по-домашньому комфортно.     Ліжка-трансформери мають пульти регулювання положен. Над ними спеціальні  пристосування з лікувальними газами.    

У пологових залах,   реанімаційних та операційних палатах встановлена    система "Чисті приміщення". Вони повністю герметичні.

Ірина Горавська розповідає, що обладнання, яке встановлене в перинатальному центрі мають не всі закордонні заклади.   

 Є в центрі й палати сімейного типу.   «Єдине, що хотілось би, поставити невеликі комоди і холодильники в післяпологових, адже сім’я подоріллі перебуватиме з нею деякий час. Також потрібні м’які крісла для медсестер в реанімаційні. Для цього шукаємо спонсорів, охочих допомогти», – розповідає Ірина Горавська.

«В нас є дитячі кімнати, малюнки на стінах, розмальований фасад. Хочемо створити атмосферу любові і добра. Щоб люди приходили не як в лікарняний заклад, а як в приміщення, де їм нададуть допомогу, аби вони могли вийти звідси щасливими. Такої кількості посмішок, як в пологових будинках і перинатальних центрах, напевне, немає ніде», - ділиться Ірина Горавська. Поміж собою лікарі називають обласний перинатальний центр "будинком щастя". Вони запевняють, що працюватимуть на  саме такий іміжд закладу, у якому домашній комфорт та гармонія поєднуватимуться з високими медичними стандартами.

Інтригою залишається питання щодо дати відкриття Центру.  Ірина Горавська  каже, що  заклад фактично, але повинен отримати акредицію. Для цього потрібно вирішити масу технічних питань.  Одне з них - земельне, депутати обласної ради вирішили на минулій сесії, проголосувавши за рішення Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання для обслуговування медичного закладу в м. Луцьк, проспект Відродження, 30 Волинської області.

В закладі має працювати   430 осіб. Попри складу ситуацію в галузі охорони здоров'я в Україні, яка втрачає медичні кадри через низькі зарплати, Ірина Горавська впевнена, що  штат обласного перинатального центру вдасться повністю укомплектувати професійними фахівцями.

 

 ВСІ ФОТО