«СРІБНИЙ БЕРЕГ» - ВОЛИНСЬКА ВАРІАЦІЯ ОЗЕРНОЇ МІСТЕРІЇФестиваль-відповідь транскордонного проєкту «Українсько-польське поозер’я – край легенд: відкрий та насолоджуйся» відбувся і на Волині - на базі санаторію «Лісова пісня», що на озері Пісочне.
 

Фестивальний берег заледве помістив охочих до яскравого і містичного дійства, яке безперервно тривало тут з полудня до пізнього вечора. Волиняни дуже ретельно готувалася до транскордонного заходу, тому кількість учасників озерної феєрії та причетних до її організації майже дорівнювала кількості глядачів. Фольклорні гурти, народні музики, умільці і ремісники, майстерки і гастрономічні витребеньки, лицедії та заклиначі вогню, - перелік дійства далеко не повний.
Гостей та учасників фестивалю привітав голова Волиньради Григорій Недопад:, «Тиждень тому ми гостювали на фестивалі «Таємниця озера» на березі озера Білого у наших влодавських партерів. А сьогодні раді вітати польську делегацію у нас. Епідемія коронавірусу на тривалий час позбавила нас можливості так відпочивати. І я дуже втішений, що заплановані ще минулоріч озерні містерії  таки відбулися. Тож бажаю всім гарно провести час та насолодитися дійством», побажав присутнім голова обласної ради.
«Ми дуже втішені, що саме в «Лісовій пісні» відбувається такий фестиваль. Дякуємо і обласній раді, і гміні Влодава за те, що обрали нас партнерами. Я вважаю, що ми вже запрограмовані на успіх і на те, щоб такі фестивалі на нашій базі відбувалися щороку», - висловила вдячність директорка санаторію «Лісова пісня» Руслана Дибель.
Польські гості були вражені і мальовничістю пісочного, і гостинністю волинян. «Велике спасибі за можливість бути присутніми на фестивалі, у цьому дуже гарному озерному краї, – зазначила очільниця делегації, секретар гміни Влодава Марта Ваврищук. – Нас дуже вразила краса озера Пісочного. Хоч воно й менше за Світязь, проте однозначно має великий туристичний потенціал. Тож будемо розвивати його разом».
Організатори наголошують: мета проєкту - популяризація українсько-польського поозер’я, підвищення їх туристичної привабливості під спільним мандрівним брендом і, тим самим, соціально-економічний розвиток обох прикордонних територій.