Сьогодні ЙОМУ виповнилося би 80... Для більшості волинян Степан Дорофійович Сачук  був журналістом з Божим даром, людиною честі,  великим моральним авторитетом.  Інтелігентний, мудрий від природи,  він мав  колосальну життєву інтуіцію і багатий досвід.

І дуже шкода, що так несподівано і безжально   смерть забрала його від усіх нас 28 березня 2012 року.

Його Слово було завжди справедливим і влучним, але  не образливим, бо лунало щиро і від доброго серця. Він понад усе любив свою землю, шанував свій народ і бажав йому кращої долі.  Його Слово мало велику владу, а він сам ніколи прислужником влади не був, у які би партійні прапори вона не вбиралася.

Волинська обласна рада була багаторічним співзасновником газети "Волинь-нова", а він її головним редактором. Це були часи справжнього партнерства, взаємоповаги і рівних стосунків без маніпуляцій. Він ніколи не визнавав журналістики викривленої "правди", а тому позицію Сачука поважали  і голови обласної ради, і депутати усіх каденцій.

Сьогодні його мали би вітали з 80-літнім ювілеєм. Але Господь розпорядився по-іншому. 

Вшанувати Пам'ять великого волинянина та помолитися його могилі приїздив перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик, якому, у свій час, випала доля працювати під керівництвом Степана Дорофійовича.

"Він учив усіх не лише журналістської майстерності, не лише розуміти й шанувати вагу Слова. Він учив нас цінувати життя та людей, чинити по совісті й справедливості, завжди, за будь-яких обставин залишатися самим собою. Він учив бути Людиною. Ніколи не принижувати людську гідність. Cаме цій темі власне й була присвячена остання розлога стаття Степана Дорофійовича в «Суботній розмові» на сторінках «Волині». Мабуть, не випадково. Господь покликав його до себе саме в такому часі, що саме ця стаття й стала його останньою прижиттєвою публікацією", -- згадує Олександр Пирожик.


 Волинська обласна рада    сумує  разом родиною Степана Дорофійовича   та колективом редакції газети «Волинь». 
    Світла пам’ять про  великого журналіста, про його людяність, щирість, любов до життя назавжди залишиться з нами.


    Спочивайте, Степане Дорофійовичу, з миром і в блаженному спокої. Нехай  ніщо не потривожить Вашої душі у  Господніх Небесних Оселях  -- там, де праведні спочивають.