Шоста річниця трагедії під Волновахою - волиняни пам'ятають...ФОТО

 

            Сьогодні  в обласному центрі Волині вшанували Пам'ять наших земляків, які віддали свої життя за Україну на війні з Росією та загиблим Героям Майдану. Представники обласної та Луцької міської влади поклали квіти до стенду Героїв Небесної Сотні та побували на могилах військових на найбільшому кладовищі обласного центру.

                Шість років тому, 22 травня для Волині та України в цілому, попри велике релігійне свято, був "чорний четвер".  На світанку  диверсійна група російсько-терористичних найманців цинічно напала на блокпост українських військовослужбовців 51-ої окремої механізованої бригади, який розмістився між селами Ольгинка та Володимирівка неподалік міста Волноваха Донецької області.
В результаті нападу, в бою загинуло 18 військовослужбовців 51-ої окремої механізованої бригади Збройних Сил України, ще близько 30 були поранені.  Поіменно згадаймо волинян, які загинули у тому нерівному бою:         

1. Майор ПОЛІНКЕВИЧ Леонід Олександрович, 1984 р.н., командир 3-го батальйону, уродженець смт. Колки Маневицького р-ну.
2. Солдат ЗАРАДЮК Володимир Володимирович, 1991 р.н., кулеметник, мобілізований житель м.Луцька.
3. Мол. сержант ЙОВЗИК Дмитро Васильович, 1983 р.н., навідник – оператор, мобілізований житель м.Луцька.
4. Солдат МАХНОВЕЦЬ Віталій Іванович, 1981 р.н., кулеметник, мобілізований житель м.Луцька.
5. Солдат ПРОКОПЧУК Володимир Іванович, 1991 р.н., водій-механік, мобілізований житель м.Луцька.
6. Солдат БОНДАРУК Микола Петрович, 1991 р.н., навідник, мобілізований житель с.Заріччя Володимир-Волинського району.
7. Солдат ЛІЩУК Віталій Леонідович, 1986 р.н., навідник, мобілізований житель с.Зоря Володимир-Волинського району.
8. Старший сержант АРТЕМУК Олександр Іванович, 1977 р.н., командир відділення, мобілізований житель м.Ковель.
9. Солдат ГРИЦЮК Михайло Михайлович, 1984 р.н., розвідник, мобілізований житель с.Милятин Іваничівського району
10. Солдат ПОПОВ Павло Володимирович, 1991р.н., стрілець - помічник гранатометника, мобілізований житель м. Нововолинська.

            Голова обласної ради Ірина Вахович та усі депутати висловлюють щирі співчуття родинам і друзям усіх загиблих волинян. Ми у жалобі схиляємо голову перед нашими Героями, які  загинули за мир та Незалежність України.

            Життя людини є безцінним, душа – безсмертна, а пам’ять про Героїв – Вічна. А вони ніби промовляють до нас словами Лесі Українки: «Ми повиннi своєю смертю вчити майбутнiх, як жити». На могилах цих молодих людей хочеться молити Господа, щоб вберіг  Україну від такої біди. У цей складний час кожен повинен відчути особисту відповідальність за Батьківщину, згуртуватися і підтримати українських військових, які стоять на сторожі миру не лише в Україні, а й в цілій Європі. Якщо ми не побудуємо успішної країни, то не будемо гідні їхнього подвигу. Якщо ми стверджуємо: «Герої не вмирають», то нехай же реалізованими будуть   ідеї, за які вони поклали життя. А це -- панування справедливих законів і рівність усіх перед ними. Доступні права і свободи  та чесно виконаний обов’язок кожного перед державою.        

              Усім полеглим за Україну Героям Вічна Пам'ять і Слава...