"Розуміємо, що відбувається з державним бюджетом без чергової наркотичної дози МВФ", - цитатник "Відкритої влади""Відкрита влада. Область" - майданчик для спілкування   голови   обласної ради Ігоря Палиці та журналістів провідних ЗМІ Волині. 26 вересня популярна телепрограма, що є спільним проектом ТРК "Аверс" та обласної ради дещо змінила звичний для себе формат, у якому відбувалася наживо відверта розмова медійників та очільника представницької влади.

Де взяти 80 млн грн на Стобихівську школу? Коли запрацює перинатальний центр? Чому в країні, яка будує літаки і танки, не можуть впоратися з багальним будівництвом  цивілізованої вбиральні для сільских діток. Про це наступна добірка цитат "Відкритої влади".

Діти повинні ходити в школу
"Є дуже багато сіл, де немає шкіл, або вони в жахливому стані. Коли починалася розмова стосовно Стобихівки і я зустрічався з людьми, то висловлював своє бачення. Робити якісь грандіозні проекти незрозуміло для чого , не маючи грошей - я проти цього. Проект по Стобихівській школі робила якась київська компанія, яка має відношення до Мінрегіону. Мені   сказали: якщо вона робить, то можна гарантовано отримати кошти з держбюджету. Якби цей проект робило КП "Волиньпроект", то, я переконаний,   ми би вмістилися в мільйонів 35-40 максимум, а не 80. Навіть з дошкільною освітою. На саму школу з благоустроєм в нас виходило білі  25 млн грн. З садочком  - біля 40 млн грн. Представники ОДА переконували, що все домовлено: згадана компанія робить проект і  відразу отримуємо гроші".

"Олександр Савченко зустрічався з людьми та пообіцяв, що ми виділимо 3 млн грн. Я сказав йому, що   ми готові підтримати, але 3 млн грн не вирішують питання поки не буде підтвердження з Києва про виділення решти 78 млн грн. За 3 млн грн і з тими коштами, які зібрали люди можна просто викопати котлован, який простоїть зиму і заллється водою та снігом. Гроші пропадуть. Щоб люди не розчарувалися виділяємо 3 млн грн, але 1 млн грн вже, щоб ви могли ним розпоряджатися (але не викиньте кошти на вітер) а 2 млн грн спрямуємо в резервний фонд. Якщо з Кабміну чи Мінрегіонрозвитку буде гарантійний лист, що кошти будуть виділені, то почнемо фінансувати.   Можливо ще й додамо коштів. Але сьогодні, коли мені кажуть, що мій племінник буде їсти тільки шоколадні цукерки, я в це вже не вірю. Я бачу вставлення. Скажімо, до інфекційної лікарні. Ми попросили 20 млн грн в Києва. Нам навіть не прислали відповіді. Я все це бачу. Ми розуміємо, що відбувається з державним бюджетом без чергової наркотичної дози МВФ, що вже нема коштів на зарплати вчителям   і лікарям. Така ситуація по всій     країні. Нема коштів на гемодіаліз та  інсулін".
"Ми хочемо будувати школу, але нема   за що. І якщо ці люди хочуть, щоб ми будували школи, то чого мовчать, коли комунальному підриємству "Волиньпариродресурс" вже другий рік поспіль не дають можливості працювати  по ліцензіях на видобуток бурштину і торфу.  Ці копалини  можна видобувати давно. Чому прокуратура ходить в суди? Судді кажуть, що їх залякували. Чому волиняни не допоможуть "Волиньприродресурсу" заробляти кошти в обласний бюджет  на повністю законних підставах?"

"З тим, що діти не ходять в школу повинна розбиратися СБУ. Це - провокація. Не знаю чому і хто людей на це підбурює. Школа є. Вона - не аварійна. Але "почніть рити яму, то ми відправимо дітей в школу". Це - провокація людей, які працюють проти України. Це - справа СБУ. Діти повинні ходити в школу".
 
 Перинатальний центр - це космічний корабель
"Перинатальний центр повністю готовий. Завершені всі ремонти. Зараз ми виділили з бюджету біля 2,5 млн грн на вже чисті стіни, щоб помити перед тим як запускати. Йдеться про специфічні роботи, які мають виконувати тільки ліцензійні підприємства".

"Після нашого звернення до Володмира Гройсмана було виділено 10 млн грн на обладнання. Це дало можливість додати нам до 30 млн грн перевиконання ще 7 млн грн, які попередньо передбачали на перинатальний центр".
"В червні місяці ми дивилися перинатальний центр. Він з'єднаний з неонатальним відділенням. Там є потреба в ремонті 1 та 3  поверхів. Вже є відповідний проект, який  проходить експертизу. Потрібно приблизно 21 млн грн. Думаю, що щось вдасться оптимузувати , але ця обставина  не заважає відкриттю перинатального центру. Проблема в іншому. Управління охорони здоров'я ще не запропонувало керівника. Там повинен бути нормальний фаховий сучасний керівник, який зможе запустити всі процеси. Бо наш перинатальний центр - це космічний корабель".

"Хочу подякувати Віктору Пінчуку та його фонду , бо вони також виділяли кошти на перинатальний центр. Думаю, упродовж місяця керівника знайдуть. Проблема - кадри. Сьогодні, дякуючи безвізу (а він дійсно потрібний Україні) і дякуючи тому, що економіка України не може розвиватися через непомірні податкові  тягарі і можливості приходити людям в чорних масках на підприємства, інвестиційний клімат в Україні вбитий і його немає. Економіка України сьогодні не може дати зарплати в 500-600 євро, так як в ЄС. На наші зарплати в перинатальний центр знайти людей важко. Зараз тривають процеси  формування штату. Зі слів Ігоря Ващенюка лише в лютому вони зможуть його запустити".
 

Про саботаж ініціатив Волиньради щодо будівництва цивілізованих вбиралень у сільських школах Волині
"Це - проблема місцевої влади. Це - кримінальний злочин місцевої влади. Два роки тому облрада виділила з обласного бюджету 6 млн грн. за розрахунками місцевих влад. Половину коштів виділяли вони. Є райони, які справилися і все зробили. Мені цікаво, якби директор вдома будував туалет, чи вистачило б йому 500 тис. грн. Можна і за 100 тис. збудувати прекрасну вбиральню, але ж треба 500 тис, щоб вкрасти 400. Маневицький, Камінь-Каширський райони майже нічого не збудували. Висновки повинна робити обласна державна адміністрація".