Рекомендовано виділити кошти з обласного бюджету для медичних закладівПостійна комісія облради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства на своєму засіданні розглянула низку клопотань керівників медичних закладів про виділення коштів з обласного бюджету.

Зокрема, підтримано клопотання на проведення  капітального  ремонту приміщення  харчоблоку Волинської обласної  психіатричної  лікарні  № 1  м. Луцька.  Зі слів  головного лікаря   Людмили Юрко,  навесні  обласна рада вже виділила 500 тис. грн  на капітальний ремонт даху харчоблоку. Розпорядником коштів було  визначено  управління капітального будівництва ОДА. Втім, до ремонтних робіт справа не дійшла, бо, як виявилося,    в приміщенні харчоблоку зруйнувалися стіни.

Депутат Михайло Бегаль дорікнув проектантам, які не побачили проблеми раніше. Пані Юрко зауважила, що проект робили в 2011 році. За новою ПКД на ремонт приміщення потрібно 977 тис. грн, тобто 477 додатково до виділених коштів. Депутати підтримали цю позицію.

Утримався при голосуванні Володимир Кучер. Він впевнений, що доцільніше побудувати нове приміщення за сучасними технологіями, ніж вкладати бюджетний ресурс у ремонт старого.

Комісія підтримала й клопотання Волинської обласної клінічної лікарні про виділення коштів на завершення капітального ремонту та реконструкції неврологічного відділення. Йдеться про 2 млн грн.

Головний лікар Іван Сидор розповів, що вже залучено 300 тис. грнр власних коштів медзакладу. Стіни неврологічного та нефрологічного відділень вражені грибком. Крім того,  потрібно утеплити приміщення, замінити труби та вікна.

Комісія рекомендувала  виділити кошти Ратнівській ЦРЛ в сумі 300 тис. грн на ремонт даху. Відстоювати клопотання ратнівчан приїздив голова Ратнівської райради Михайло Макарук.

На ремонт даху рекомендовано виділити кошти й Любомльській ЦРЛ. З обласного бюджету просять 500 тис. грн.
Рекомендовано виділити кошти на проектно-кошторисну документацію і двом структурам, які утворені на базі колишньої залізничної лікарні в Ковелі. Зокрема, йдеться про 475 тис. грн для ПКД  на ремонтні роботи для для  КЗ «Ковельська       поліклініка» та 392 тис. грн  для КЗ «Волинська обласна

лікарня «Хоспіс» м.Ковель» на оплату  за   виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення реконструкції.

Крім того, КЗ  «Волинська   обласна   лікарня   «Хоспіс»  просить кошти для придбання засобів догляду за важкохворими.

Керівництву закладу рекомендовано  продовжити співпрацю з благодійними фондами та іншими громадськими структурами щодо зміцнення матеріально-технічної бази, а  управлінню  охорони  здоров`я ОДА при формуванні пропозицій до додаткових бюджетних запитів на 2017 та наступні роки на галузь охорони здоров`я враховувати потреби КЗ «Волинська обласна лікарня «Хоспіс» м.Ковель».
Депутати підтримали й клопотання головного лікаря обласного онкодиспансеру Людмили Бубенової. Рекомендовано передбачити фінансування   на    придбання лікувально-діагностичної   апаратури    для    ЛПЗ   «Волинський   обласний  онкологічний  диспансер» в сумі 4 млн 400 тис. грн.

Всі ці рішення розглядатиме постійна комісія з    питань  бюджету,  фінансів  та  цінової  політики.