ПРОТИКОВІДНА ВАКЦИНАЦІЯ – ЦЕ ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯГолова обласної ради Григорій Недопад закликав волинян не зволікати з імунізацією.

Спільний брифінг керівництва обласної ради та обласної державної адміністрації присвятили проблематиці поширення COVID-19 та вакцинальній кампанії.

Як зазначив голова обласної ради Григорій Недопад, на сьогодні вакцинувалися лише 10% волинян, тоді, як дієвим механізмом протистояння поширенню коронавірусу буде «колективний імунітет» в обсягах не менше 90% імунізованих.

«Ми розуміємо, що пандемія змусила нас перелаштувати наше життя. І на порозі третьої хвилі, яку епідеміологи прогнозують з переважанням значно агресивніших штамів, законодавці та урядовці вже обговорюють запровадження обмежень для невакцинованих громадян, особливо тих, чия робота пов’язана з людьми.  І це не для того, щоб зменшити навантаження на лікарняні ліжка і кисневі точки. Йдеться про збереження життя. І щеплення – це єдиний спосіб захистити себе і своїх близьких від найгіршого і непоправного. Я і вся моя сім’я – вакцинувалися. Прошу вас не зволікати і встигнути отримати дві дози вакцини до початку нового спалаху, який очікують вже у вересні», - звернувся Григорій Недопад до волинян.

Зазначалося, що сьогодні безоплатно і на вибір в області доступні 4 сертифікованих вакцини: AstraZeneca, CoronaVac, Comirnaty/Pfizer і Moderna. Щепитися ними можна без попереднього запису, звернувшись до будь-якого, незалежно від місця реєстрації чи проживання, стаціонарного пункту щеплень – їх на Волині 87 або центру масової вакцинації, такі розгорнуті у 4 містах обласного значення. Окрім того, працюють близько трьох десятків мобільних бригад, які проводять імунізацію в організованих колективах за зверненням роботодавців.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт також звернувся до лідерів територіальних громад з проханням вести невтомну роз’яснювальну роботу серед своїх мешканців. «Часто, особливо у селах, це не свідомий спротив вакцинації, а просто брак вичерпної чи правдивої інформації. Тому донесіть її до своїх людей, надто літніх та з хронічними недугами, робіть це разом з медиками. Бо іноді розуміння приходить запізно», -  зазначив посадовець.