Профільна комісія вважає, що з кандидатурою директора Центру туризму спорту та екскурсій має визначитися сесіяНа сьогоднішньому засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму депутати не підтримали проет рішення Про призначення Бальбузи Б. К. на посаду директора Центру туризму спорту та екскурсій управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації.

 

 

 

Нагадаємо, Богдан Бальбуза переміг в конкурсі на заміщення вакантних посад, яка рекомендувала, аби він очолював   Центр  туризму спорту та екскурсій управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації упродовж 1 року.

На сьогоднішньому засіданні профільної комісії пан Бальбуза знову наголошував, що робитиме ставку на патріотичне виховання молоді, не забуваючи про туризм та інші напрямки діяльності Центру. "Моєю мотивацією на цій посаді є те, що країну можна і потрібно міняти", - наголосив Богдан Бальбуза.

 Депутат Валерій Дунайчук запитав, чи має Богдан Бальбуза необхідний для участі в конкурсі педагогічний стаж  тривалістю 3 роки.


Зі слів, заступника керуючого справами, начальника відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності Мирослави Якимчук, такого стажу у претендента на посаду немає. Вона пояснила, що наявність стажу - вимога законодавства про позашкільну освіту, водночас, нагадала норми Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", яким передбачено, що керівників комунальних організацій призначає обласна рада.

Між тим, заступник начальника управління  освіти, науки та молоді АДА Тетяна Соломіна вважає відсутність стажу в претендента прямим порушенням законодавства.

Депутати також взяли до уваги лист колективу Центру  туризму спорту та екскурсій управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації, який висловив свою незгоду з позицією кадрової комісії обласної ради.

Голова профільної комісії Петро Савчук вважає  таку ситуацію небажанням людей шукати компроміс.

Голова    конкурсної комісії для проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників, підприємств, установ, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області Олександр Пирожик каже, що  голосування за допуск до конкурсу відбувалося у відкритому режимі, рішення було прийнято усіма членами комісії. Під час голосування за саму кандидатуру Богдана Бальбузу не підтримав лише один член конкурсної комісії. Він закликає не чинити тиску на комісію.


Нинішній очільник Центру Леонід Толстіхін пояснив позицію колективу. Він   вважає, що у переможця конкурсу мало би бути не менше трьох років роботи стажу, як того вимагає Закон. Пан Толстіхін також наголосив, що зважає на власний вік і має розуміння, що очолювати Центр повинен новий керівник.

На його думку таким кандидатом могла би бути Ольга Яцюк, яка 20 років працює в Центрі. Нагадаємо, що конкурсна комісія рекомендувала Богданові Бальбузі, у випадку його призначення, залишити Ольгу Яцюк заступником директора, зважаючи на її багатий досвід.

Між тим, в ході презентації свої програми пан Бальбуза говорив, що планує залучити до роботи в Центрі нову команду. Така інформація також насторожила колектив, зі слів нинішнього директора.

Члени профільної комісії рекомендували Богданові Бальбузі знайти спільну мову з колективом і утриматися від різких кадрових рішень, позаяк Центр напрацював низку хороших традицій і в своїй галузі є одним з найкращих в Україні.

Втім, за  проект рішення щодо призначення пана Бальбузи на посаду проголосувало лише 3 депутати, двоє - проти, двоє - утрималися.  

За пропозицією депутата Валентина Кошельника, питання  буде винесене на сесію обласної ради.