Профільна комісія має рекомендації щодо Премій облради в галузі науки та освітиСьогодні відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму.

Серед низки питань, які розглянули депутати - пропозиції щодо кандидатур на обласні Премії за заслуги у сфері науки й освіти.

Питання щодо премій науковцям розглядалося вдруге, оскільки на попередній сесії депутати не прийняли рішення з цього питання. Зауважимо, що у виконавчий апарат обласної ради подані документи стосовно двох кандидатів від двох національних університетів, які є в області. Тобто конкурсу як такого між кандидатами немає.

Разом з тим, голова комісії Петро Савчук закликав колег підтримати цих кандидатів та довіритися тим характеристикам, які подали університети.  Таку ж  позицію озвучив депутат Михайло Скопюк.

В результаті обговорення комісія рекомендувала для відзначення Премією в галузі науки Кашицького Віталія Павловича – виконувача обов’язків професора кафедри матеріалознавства Луцького національного технічного університету, кандидата технічних наук та  Ляха Юрія Єремійовича – професора, завідувача кафедри здоров’я людини та фізичної терапії Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, доктора біологічних наук.

Потому депутати розглянули пропозиції щодо кандидатів на Прмію в галузі освіти імені Йосипа Гошовського. Таких кандидатів було 8. Між тим, положення передбачає, що щорічно депутати можуть відзначити лише 5 педагогів.

Кандидатів обирали шляхом рейтингового голосування, в результаті якого рекомендовано відзначити обласною премією імені Й. В. Гошовського за заслуги у сфері освіти:

  Ковальчук Валентину Миколаївну -    директора Маневицького районного центру творчості дітей та юнацтва;
  Ризванюк Любов Василівну -    художнього керівника «Народного художнього колективу» - ансамблю танцю «Барвінок» комунального позашкільного навчального закладу «Ковельський палац учнівської молоді імені Івана Франка»;
  Степанченко Майю Василівну -    вчительку фізики та астрономії Володимир-Волинської гімназії імені Олександра Цинкаловського;
  Фенюка Івана Івановича -    вчителя фізики та математики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Шельвів Локачинського району;
  Яблонського Юрія Михайловича -    директора Рожищенського НВК №4 «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія».

Остаточні рішення з цих питань прийматимуться на сесії обласної ради.