Проект рішення щодо Валентина Кухарика рекомендовано на розгляд сесіїНагадаємо, депутат Вячеслав Рубльов зареєстрував проект рішення Про звернення Волинської обласної ради до Міністра юстиції України щодо діяльності Головного територіального управління юстиції у Волинській області.

 У тексті документу наводяться факти    неналежного виконання своїх повноважень органами виконавчої служби та їх посадовими особами.
"Зокрема, через дії державних виконавців накладено арешт на усі рахунки одного з найбільших підприємств міста Луцька ДКП «Луцьктепло» з метою стягнення коштів у сумі 28,2 млн грн.  на користь підприємства, з яким комунальне підприємство не мало жодних господарських стосунків.
У зв’язку з діями посадових осіб Державної виконавчої служби існує реальна загроза виникнення соціального загострення через можливу відсутність опалення та протести працівників комунального підприємства через виникнення заборгованості по заробітній платі.
 Слід звернути увагу й на той факт, що ситуація ускладнюється через ризики зупинки та втрати Проекту модернізації системи централізованого теплопостачання міста, який реалізується ДКП «Луцьктепло» у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку.
Крім того, на пленарних засіданнях сесій Волинської обласної ради депутатами, через внесення запитів, підтриманих радою, неодноразово порушувалися питання про порушення законності працівниками реєстраційної служби Шацького районного управління юстиції, Другого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, а також про відсутність протягом декількох років у Маневицькому районі Волинської області державного нотаріуса, який би працював на постійній основі. Через відсутність державного нотаріуса жителі району змушені звертатися до нотаріусів з інших районів області, що спричиняє великі незручності, особливо людям похилого віку.
Також повідомляємо, що на особистих прийомах громадян, які проводяться посадовими особами обласної ради, жителі Волинської області скаржаться на бездіяльність державних виконавців", - йдеться в проекті звернення.
З метою недопущення соціальної напруги, захисту прав громадян,
 пропонується звернутися до Міністра юстиції  щодо невідповідності займаній посаді начальника Головного територіального управління юстиції у Волинській області Кухарика Валентина Івановича.
Проект звернення розглянула сьогодні постійна комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.


  Вячеслав Рубльов зауважив, що незважаючи на те, що тепло в оселях лучан зараз є,  але загроза, що під час опалювального сезону місто опиниться без тепла - велика.   Він закликав депутатів підтримати внесений ним проект звернення, оскільки вважає, що начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Валентин Кухарик несе відповідальність за ситуацію, що склалася.


Між тим, сам пан Кухарик прокоментував ситуацію з підприємством "Луцьктепло" і повідомив, що згідно із законодавством, стягнення на суму понад 20 мільйонів гривень здійснює департамент Міністерства юстиції у Києві.  Тому  рахунки комунального підприємства арештовувало не головне управління, а департамент Міністерства.


Вячеслав Рубльов  поцікавився, чи керівництво головного управління юстиції в області  робило спробу   пояснити своєму профільному Міністерству ситуацію  в Луцьку та   її наслідки.  Депутат  також нагадав, що держава  боргує перед підприємством "Луцьктепло"  значні кошти за пільги та субсидії. 
Валентин Кухарик відповів, що після приїзду на Волинь Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана  є доручення розібратися із ситуацією на ДКП "Луцьктепло". Водночас, він не зміг відповісти на питання про те, коли і як виникла заборгованість ДКП "Луцьктепло" у розмірі 28 мільйонів. Депутат Григорій Павлович нагадав головному юристу області, що історії більше 10 років, але чомусь тільки зараз з'явилося виконавче провадження в користь фірми з сумнівною репутацією та походженням.
Депутат Михайло Імберовський поцікавився, яким чином виконавча служба працює зі стягненням боргу користувачів перед ДКП «Луцьктепло». йдеться не тільки про державні борги за субсидіями.  Серед   боржників   – силові структури та державні органи. Очільник головного територіального управління юстиції в області повідомив, що стягнули 1,5 мільйона гривень з громадян на користь ДКП «Луцьктепло». На це депутат зауважив, що така сума становить лише 0,5% боргу.


 Вячеслав Рубльов закликав посадовця  не виконувати злочинних  рішень та наказів у користь певних політичних сил.
Комісія рекомендувала проект звернення Рубльова на сесію. При голосуванні утривався депутат Костянтин Зінкевич.