Про дефіцит підручників - цитатник "Відкритої влади"Під час програми "Відкрита влада. Область" на тему "Новий навчальний рік: з чим стартуємо?" учасники відповідали на запитання, надіслані на сторінку облради у соціальній мережі Фейсбук.

Зокрема, поставила питання учасникам депутат облради попередніх скликань, журналістка Валентина Блінова: "Новий навчальний рік - рік Нової української школи діти починають зі старими проблемами - нестача підручників. В одній із луцьких шкіл на 9 дітей лише 4 нових підручники. Як тим, кому не пощастило, готувати домашні завдання, якщо їх задають за новими підручниками?"

Людмила Плахотна - начальник управління  освіти, науки та молоді

В нас щороку збільшується кількість учнів. Цьогоріч їх побільшало на 4 тисячі. Тому є проблеми з підручниками. Підручники замовлялися централізовано дирекціями шкіл у Міносвіти. Якщо вони не прорахували перспектив, то підручників сьогодні може не вистачати. Випуск підручників здійснюється один раз на 5 років. Сьогодні маємо 120% від потреби підручників для учнів другого та шостого класу, тому в цих класах не може бути дефіциту. Довипускаються підручники в класах, де змінилася програма. До прикладу, з історії та інформатики. Інші підручники перероприділяються між школами. Отримуємо відвідні заявки. Ми цю ситуацію врегулюємо в якійсь мірі, але учнів є більше , ніж в минулому році.
Сьогодні є доступні електронні підручники. Моя донька навчається в сьомому класі. Їй також не вистачило три підручники і вона користується електронними.


Юрій Поліщук - перший заступник голови  обласної ради


 З підручниками в незалежній Україні часто є проблеми. Часто маю спілкування з керівниками освітянських закладів і в тому числі обласних. Один з директорів висловив доволі цікаву думку: оскільки Міністерство замовляє ту чи іншу кількість підручників та платить за друк, то нехай би ці кошти спрямовували б на заклад і він сам купував би підручники. Спочатку я сприймав цю ідею неоднозначно, але потім подумав: а чому б і ні, якщо ми даємо автономію навчальним закладам і фінансову,  і кадрову?  Мені здається, якби заклади мали б такі кошти, то всі були би забезпечені підручниками до 1 вересня.