Прийнято Звернення Волинської обласної ради щодо рішення польського парламенту про визнання подій 1943-45 років на Волині геноцидомДепутати  розглянули  проект рішення, розроблений фракцією "Свобода". 

Текст звернення з поправками  зачитав перший заступник голови обласної ради Олександр Пирожик.

Святослав Кравчук закликав колег підтримати проект рішення, який розробив Сергій Слабенко,  бо він написаний  толерантніше, ніж свободівський.   Олександр Курилюк  зазначив, що проект "Свободи" не сприятиме діалогу, який є між Украною і Польщею. Він запропонував голосувати за проект Сергія Слабенка. Михайло Бегаль також закликав не загострювати відносин з Польщею: "В жодному разі не можна голосувати за проект "Свободи", -- вважає депутат.  В той же час, підтримати проект "Свободи" агітував Володимир Кучер.

Сергій Слабенко   вкотре закцентував увагу колег на тому, що антиукраїнську резолюцію прийняв саме законодавчий орган влади Польщі. Відповідно, в Україні повинні відбутися дзеркальні дії, тому потрібно наполягати, аби Верховна Рада України ухвалила свою постанову, де    буде адекватна реакція на антиукраїнські резолюції Парламенту Республіки Польща. Він також вважає за потрібне, аби на державному  рівні    був ухвалений документ, який визнаватиме  дні вшанування пам'яті українців, які постраждали від дій польської сторони на українських етнічних територіях до, під час і після Другої Світової війни.

Проект "Свободи" Сергій Слабенко вважає таким, який може зашкодити  стосункам між Польщею і Україною.

Анатолій Вітів  переконував, що проект, розроблений очолюваною ним фракцією є документом, який висловлює позицію саме обласної ради, а не держави в цілому. Він вважає, що центральна влада в Україні не спроможна прийняти рішення, адекватного резолюції Сейму Польщі.

"Політика має відбуватися до того, як прийняті якісь рішення. В цьому питанні не допрацювало наше МЗС. Питання було програно українською стороною. Ця гра на вищих політичних рівнях для мене не зрозуміла. Проект обласної ради -- не проти польського народу, а за Україну.  Нам себе треба вести акуратно, але не опускати голову", -- зауважив голова облради Ігор Палиця. Він поставив проект "Свободи" на голосування. Його підтримали 35 депутатів.

Потому обласна рада підтримала проект Сергія Слабенка  Щодо необхідності негайного прийняття проекту Постанови ВРУ № 4948 від 12.07.2016 та про підтримку звернення у зв’язку з порушенням парламентом Республіки Польща домовленостей щодо спільної оцінки польсько-українського протистояння у 1943-1945 Проголосував за рішення 51 депутат.