"При формуванні ОТГ потрібні економічно зважені рішення", - цитатник "Відкритої влади""Відкрита влада. Область" - майданчик для спілкування   голови   обласної ради Ігоря Палиці та журналістів провідних ЗМІ Волині. 26 вересня популярна телепрограма, що є спільним проектом ТРК "Аверс" та обласної ради дещо змінила звичний для себе формат, у якому відбувалася наживо відверта розмова медійників та очільника представницької влади.

В ході программи Ігор Палиця висловив своє бачення про процеси формування ОТГ на Волині. Нагадаємо, на останній сесії обласна рада внесла зміни до Перспективного плану формування територій.

 

"Ми отримали документ, який фактично вже знаходиться у Центральній  виборчій комісії. ОДА за старою звичкою, яка була вироблена ще при минулому  голові ОДА, не чекаючи, що депутати приймуть чи затвердять вже направила своє бачення в ЦВК, яка в будь-який момент, коли   процес буде розблокований може подати і оголосити вибори в цих громадах. Тобто нас ставлять перед фактом. Тому я це називаю профанацією".


"Щодо об'єднання навколо Луцька чи інших міст обласного значення.  Скажу про Луцьк, де я найбільше обізнаний з ситуацією.  Чому не хочуть об'єднуватися з Луцьком? Вони звикли керувати, починаючи з 2006-2007 років, коли земля коштувати десятки тисяч доларів. Завдяки цьому сформувалися багаті громади у Липинах, Боратині... Там є свої керівники . Для чого їм об'єднуватися з містом, якщо в них є свої господар? Земля в них і сьогодні куштує багато, хоча не так як 10 років тому. Достатні бюджети. Боратинська ОТГ - одна з найбагатших в Україні. А що їм Луцьк? Там і своїх проблем вистачає. Але вони живуть сьогоднішнім днем. Завтра, коли  луцькі депутати приймуть рішення, що в міських школах будуть вчитися тільки луцькі діти, і в садочки ходитимуть тільки луцькі. Це - логічно. Лучани платять за утримання доріг, за вивіз сміття, платять податки на реставрації, реконструкції, ремонти. Чому Луцьк повинен утримувати міську лікарню, а користуються нею всі? Ця колізія має  вирішитися".

"Є ОТГ, які  як мертво народжені діти. Вони вже не самодостатні. Їм хотілося так само керувати, рулити , але вони  лишень  мають багато адміністративних витрат. Вони змушені будуть йти на другий етап, в якому працюватимуть живі робочі ОТГ, які будуть самодостатні. Тому я до цього "браварства", що як в нас нема "білих" плям, ставлюся спокійно.  Грайтеся! Але настане час прийдете і сядете за стіл переговорів і будете приймати економічно зважені рішення".

"Зараз весь процес голосування та виборів нових ОТГ заблокований. Влада побачила, що вона програє по всіх статтях. Це - як соціологічні дослідження. Пройшли вибори в ОТГ і упродовж двох тижнів всі центральні канали показують, яка партія набрала найбільше голосів. Всі приписують собі самовисуванців. Але якщо взяти суто партійні списки, то провладній БПП нема чим хвалитися. Процес повністю заблокований. Тим більше незабаром - президентські вибори, а потім парламентські. Зайвий раз показувати програш провладної партії не хочеться, тому, я  так думаю, прийняте рішення штучно зупинити ці всі вибори. Ситуація з ЦВК тут ні до чого. Це - моє бачення і ставлення до цього".