Прес-клуб на тему: "На Волині шкіл поменшало. А чи поліпшилась від цього шкільна наука?" (фото та аудіо)Завантажити аудіо-файл

Учасники прес-клубу:

1. Поліщук Юрій Петрович -- заступник голови постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму;

2. Йовик Галина Володимирівна -- депутат обласної ради;

3. Скопюк Михайло Якович -- депутат обласної ради;

4. Вахович Ірина Михайлівна -- депутат обласної ради;

 5.Грицюк Анатолій Петрович -- представник фракції Радикальної партії в обласній раді;

6.Кметь Володимир Богданович --  представник фракції "Самопоміч" в обласній раді;

 7. Пирожик Олександр Веніамінович -- представник фракції "Свобода", перший заступник голови обласної ради;

 8. Плахотна Людмила Володимирівна -- начальник   управління освіти, науки та молоді ОДА;

9. Карнаухова Галина  Йосипівна  -- начальник відділу виконавчого апарату обласної ради з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери;

10. Черен  Ольга Миколаївна -- голова Турійської районної ради

11. Недопад Григорій Вікторович -- голова Ківерцівської районної ради;

12. Білик Віктор Іванович -- начальник відділу освіти Горохівської РДА;

13.Хомич Олександр Степанович -- начальник відділу освіти та молоді;  Луцькької РДА;

14. Ковальчук Оксана Сергіївна --  директор опорної школи НВК «Загальноосвітня школа I-III cтупенів-гімназія» смт Турійськ;

15.Бричка Анатолій Микитович -- завідувач філії опорного закладу НВК «Колківська ЗОШ I-III ступенів-ліцей» село Старосілля Маневицького району.

Інформаційна довідка:

            Згідно із рішеннями органів місцевого самоврядування на Волині реорганізовано 60 загальноосвітніх навчальних закладів. Зокрема, закрито 10 ЗОШ І ст., призупинено діяльність 26 ЗОШ І ст. та 4 ЗОШ І-ІІ ст., 15 закладів реорганізовано у філії опорних шкіл. В ОДА запевняють, що 312 учнів вищезазначених шкіл та 780 учнів із філій опорних шкіл отримали доступ до якісної освіти у навчальних закладах, які мають досконалішу навчально-матеріальну базу.

            Станом на початок нинішнього навчального року є 64 малокомплектні школи, де у зв'язку з відсутністю класів (менше 5 учнів), організовано переважно індивідуальну форму навчання.

            З державного бюджету Волинська область отримала 27 млн грн цільової освітньої субвенції на придбання шкільних автобусів на засадах співфінансування (50% -- державна субвенція, 50% -- місцеві бюджети). Управління освіти, науки та молоді ОДА провело закупівлю 34 шкільних автобусів, уклавши угоду ДП "Автоскладальний завод № 1 ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс".

            Наразі безкоштовне підвезення дітей та вчителів сільської місцевості до місць навчання та додому здійснюють 133 шкільні автобуси та 22 автобуси, що знаходяться в оренді. Є потреба у придбанні ще 46 шкільних автобусів.

            В ході оптимізації навчальних закладів на Волині вивільнено 138 педагогічних працівників. Працевлаштовано в інші школи 118 вчителів, 16 педагогічних працівників пішли на пенсію, 4 вчителі працевлаштовано на інші (не педагогічні) посади.

            На розгляд    обласній ради внесено  проект рішення "Про Заходи щодо забезпечення належного функціонування та розвитку мережі загальноосвітніх закладів у Волинській області" (автор -- депутат Олександр Курилюк).