"Поведінка голови ОДА є вкрай неприпустимою та порушує усі норми та принципи етики державної служби", - депутати облрадиФОТО

Сьогодні на засіданні постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією депутати розглянули  звернення щодо ганебної поведінки голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка. Його підписали депутати обласної ради Орест Маховський (фракція "За Майбутнє"), Олександр Пирожик (фракція "Свобода")  та Ольга Омелько (фракція "Батьківщина").

Нагадаємо,   голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко  не прийшов на пленарне засідання другої позачергової сесії обласної ради, де  розглядався проєкт рішення «Про звіт голови обласної державної адміністрації Ю. Погуляйка з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень у 2019-2020 роках». В ході розгляду цього питання депутати проводили таємне голосування щодо висловлення недовіри голові ОДА. Під час підрахунку голосів Юрій Погуляйко  з'явився у сесійній залі і, вживаючи      образливі висловлювання на адресу депутатів обласної ради та народного депутата України, заявляв про те, що його не запросили на сесію. 

Між тим, розпорядження про скликання  сесії із порядком денним пленарного засідання (в паперовому варіанті)  очільник виконавчої влади області  отримав заздалегідь, окрім того воно було розміщене на офіційному сайті ради та в соціальних мережах.

Питання про звіт голови обласної державної адміністрації Ю. Погуляйка з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій і делегованих повноважень у 2019-2020 роках, внесене в раду депутатом Володимиром Бондарем, попередньо розглядала постійна комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, яке проходило 09 грудня 2020 року в пресцентрі обласної ради. На це засідання ОДА делегувала директора департаменту фінансів  Ігоря Никитюка. Тобто заяви про те, що в ОДА не знали про 2 позачергову сесію обласної ради -   не правдиві.

Юрій Погуляйко не обмежився сказаним у сесійній залі. Після закінчення сесії на коридорі другого поверху адміністративної будівлі, побачивши кількох депутатів Волинської обласної ради, голова  ОДА продовжив дискусію з вживанням    нецензурної лексики.
14 грудня   Юрій Погуляйко надав коментар "Громадському Інтерактивному Телебаченню", в  якому також непристойно висловлювався про депутатський корпус.

"Такого в стінах цієї будівлі ще не було. Потрібно, щоби такому факту була надана правова та політична оцінка", - зауважив голова постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією Анатолій Вітів. Голова фракції "За Майбутнє" Ігор Лех також вважає, що питання має розглядатися у юридичній площині.

"Скажу відверто: не приємно. Але депутати  зробили свою оцінку діяльності голови ОДА в ході голосування ", - коротко коментує інцидент голова обласної ради Григорій Недопад. Нагадаємо, 49 депутатів проголосували за висловлення недовіри голові ОДА.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук вважає, що голова ОДА своєю поведінкою показав не найкращі людські якості, які не сумісні з виконанням обов'язків на державній службі чи в органах місцевого самоврядування. "Те що є звернення депутатів мене абсолютно не дивує. Думаю, будуть і позови до суду за образу честі, гідності та шкоду діловій репутації", - резюмував Юрій Поліщук.

Постійна комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією рекомендувала голові обласної ради Григорію Недопаду спрямувати звернення депутатів щодо ганебної поведінки голови Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка до Президента України, Кабінету Міністрів України та до Національного агенства з питань державної служби.

"Така поведінка голови ОДА є вкрай неприпустимою та порушує усі норми та принципи етики державної служби, що ґрунтуються на положеннях Конституції України та пункту 5 розділу ІІ наказу Національного агентства України з питань державної служби від 05 серпня 2016 року № 158 «Про затвердження Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування», яка передбачає, що: «Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування під час виконання своїх посадових обов’язків зобов’язані неухильно дотримуватись загальновизнаних етичних норм поведінки, бути доброзичливими та ввічливими, дотримуватись високої культури спілкування (не допускати використання нецензурної лексики, підвищеної інтонації), з повагою ставитись до прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, об’єднань громадян, інших юридичних осіб, не проявляти свавілля або байдужість до їхніх правомірних дій та вимог. Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування повинні запобігати виникненню конфліктів у стосунках з громадянами, керівниками, колегами та підлеглими», - цитуємо текст звернення.

У зверненні депутати вимагають  надати правову та політичну оцінку діям голови Волинської обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка, а також   прийняти рішення про відставку голови Волинської обласної державної адміністрації   в зв’язку з висловленням йому недовіри двома третинами депутатів від загального складу обласної ради, вчиненням дій, що ганьблять виконавчу гілку влади в області.