ПОЛІЦІЯ ЗВІТУЄ: ЗЛОЧИНІВ МЕНШЕ, ЇХ РОЗКРИТТЯ БІЛЬШЕГолова обласної ради Григорій Недопад взяв участь у розширеному засіданні колегії Головного управління Національної поліції у Волинській області.
Про результати роботи підрозділів ГУНП у Волинській області за 9 місяців доповів головний поліцейський області Юрій Крошко. Він, зокрема, зазначив, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року, в області зменшилася кількість кримінальних правопорушень, тоді як рівень їхнього розкриття складає майже 65%, а злочинів, вчинених проти особи – 100%. Відтак, за цими показниками Волинь – на п’ятому місці в Україні.
За словами очільника правоохоронців довгоочікуваною подією стало запровадження у відділках поліції «Front office». Це кардинальна зміна підходу до громадян, які звернулися за допомогою до поліції. Відтепер перебування громадян в органах поліції фіксуватиметься за допомогою технічних засобів з 100% гарантуванням дотримання прав людини за усіма міжнародними стандартами. Такий офіс уже працює у селищі Любешів, готуються до відкриття у  м. Нововолинськ, Луцькому та Ковельському РУП, Володимир-Волинському та Камінь-Каширському РВП.    
Юрій Крошко зауважив, що основою створення безпекового середовища є проєкт «Поліцейський офіцер громади». Переважна більшість територіальних громад уклали Меморандум про співпрацю та партнерство з поліцією, і після відбору та навчання майже пів сотні поліцейських офіцерів громади вже обслуговують 27 територіальних громад. Рівень безпеки населення на території обслуговування відчутно покращується, а рівень довіри до поліції зростає.
 «У протидії злочинності та забезпеченні публічної безпеки волинян області спільними зусиллями правоохоронців і органів місцевого самоврядування розширюються можливості використання систем відеоспостереження. На сьогодні на території області розміщено 775 камер відеоспостереження, 60 з яких розпізнають номерні знаки», - констатував начальник ГУНП. Він також подякував Григорію Недопаду та депутатам обласної ради за фінансову  підтримку в рамках обласної програми профілактики правопорушень на 2021-2025. Асигнування призначені, в тому числі і на придбання квадрокоптерів, що матиме позитивний вплив на попередження правопорушень.
Юрій Крошко також зауважив, що поліція враховує критику та зауваження і з боку громадян, і від органів влади.
Своєю чергою голова обласної ради зазначив, що депутатський корпус налаштований на конструктивну співпрацю з органами поліції: «Попри певні труднощі балансування обласного бюджету регіональна програма профілактики правопорушень розвиватиметься і надалі, оскільки попередження злочинності, створення безпекового середовища, охорона правопорядку є ключовими у гарантуванні безпеки громадян та криміногенного благополуччя громад, - наголосив Григорій Недопад. – Також від імені депутатів обласної ради я хочу привітати усіх вас з Днем захисників та захисниць України. Багато з вас у складі батальйону «Світязь» з перших днів війни і до тепер боронили зі зброєю в руках нашу землю. Кожен з вас щодня стоїть на захисті наших буднів. Тож бажаю усім здоров’я, успішної служби і безпеки та миру усім нам», - сказав голова Волиньради.