Підтримано звернення щодо перевищення службових повноважень працівниками Маневицької місцевої прокуратуриВідео

Депутати розглянули проект Василя Столяра Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки України, директора Національного антикорупційного бюро України щодо перевищення службових повноважень працівниками Маневицької місцевої прокуратури.

Голова Прилісненської ОТГ Ігор Терещенко розповів про ситуацію, яка сталася в Прилісному. ОТГ погодилася співпрацювати  з КП "Волиньприродресурс". "Нам в ОТГ потрібні кошти на поліпшення інфраструктури", - пояснив мотиви голова ОТГ. Ці намагання спричинили до обшуків в ОТГ працівниками Маневицької прокуратури. голова каже,що дії правоохоронців обурили всю громаду. "Ми не хочемо допустити нелегального видобування бурштину. Нам імпонує співпраця з "Волиньприродресурсом", - заувважив голова ОТГ.

Паралельно він звернувся до голови ОДА Олександра Савченка і розповів про упереджене ставлення до прилісненської ОТГ з боку голови Маневицької РДА Андрія Линдюка. Йдеться про несправедливі, з точки зору пана Терещенка, підходи в розподілі районного бюджету.

Голова обласної ради Ігор Палиця заявив про підтримку Прилісненської ОТГ та її керівника. "Хочу сказати тим головам РДА, які думаються, що Володимира Гунчика зняли з посади, щоб перевести його на іншу роботу... Думаю причина була в іншому. Гунчику було зручно працювати з такими головами РДА, як Линдюк. Але ситуація змінилася. Думаю, в Олександра Ілліча  будуть інші підходи до роботи. Буду ососбисто клопотатися, щоб пана Линдюка Президент зняв з роботи. Закликаю до конструктиву й прокурорів", - звернувся Ігор Палиця. Він наголосив, що влада має працювати так, аби не провокувати соціальних конфліктів.

Сергій Слабенко говорив про  права прокуратури вчиняти певні дії в Прилісному.

Іван Киричик наголосив, що відео-інформація підтверджує, що працівники прокуратури здійснювали саме обшук і використовували не зовсім цивілізовані методи. "Єдина причина -- спроба залякати місцевих депутатів, щоб вони навіть боялися слова "Волиньприродресурс".

Іван Киричик також зауважив, що Ігор Терещенко - атовець і в залі присутні його побратими, які  обурені діями прокуратури.

Василь Столяр також критикував дії та принципи роботи прокуратури стосовно питання "Волиньприродресурсу". "Прокуратура веде себе як приватне підприємство. Ми діємо так, як прописано в державному законодавстві", - зауважив депутат, директор КП "Волиньприродресурс".

За звернення проголосували 45 депутатів.