"Палиця не воює сьогодні з Президентом, чи Прем'єр-міністром, а з принципами тих людей, які себе називають керівництвом цієї країни", - цитатник "Відкритої влади" "Відкрита влада. Область" - майданчик для спілкування   голови   обласної ради Ігоря Палиці та журналістів провідних ЗМІ Волині. 26 вересня популярна телепрограма, що є спільним проектом ТРК "Аверс" та обласної ради дещо змінила звичний для себе формат, у якому відбувалася наживо відверта розмова медійників та очільника представницької влади.

 

Під час ефіру голова обласної ради дав оцінку діям нинішньої української влади та висловив своє бачення ситуації з економікою країни.

 

Що означає воювати з центральною владою?

«Ми воюємо за те, щоб нас поважали. Воюємо за кожну копійку, яка не надходить в місцеві бюджети. За принципи і відношення Києва до областей. Маю на увазі не тільки Волинь. Щоб  центральна влада поважала місцеве самоврядування, щоб звертала увагу на нас не за кінцевим принципом: в нас щось лишилося, то ми вам дамо, а дамо. Ми на сесії ділили 30 млн грн від перевиконання. Хочу подякувати ОДА, що в області  намагалися заробити як тільки могли, включаючи відсотки на депозитах, але маємо те, що маємо: копійки, які   ділили. А  маємо потреби  мільйони проблем, які існують в області».

«В місті Луцьку дефіцит в 50 млн грн на оплату зарплат вчителям та лікарям. Це - захищені статті. Бракує медичної та освітньої субвенцій. Але державний бюджет перед містом Луцьком має борг в 48 млн грн, а перед Вінницею - нуль. Перед Волинською областю борги держави у майже 100 млн грн за субсидії, а перед Вінничиною - нуль. Спочатку ми мали Донецьку область з усіма пріорітетами, а сьогодні бачимо, що такі ж самі пріорітети має Вінницька».

«Два тижні тому був перерозподіл державного дорожнього фонду. Зняли кошти з Волинської області, з Івано-Франківської, зняли з усієї країни близько 400 млн грн , з яких десь 260 млн грн випадково розприділили на Вінницьку область. Ми боремося за своє. Жителі Волині мають право отримувати те, що прописано і повинно надходити на Волинь».

«Їхня децентралізація в їхньому розумінні торкається тільки великих міст, які мають мільярди в бюджеті і не знають, куди їх дівати. Луцьку чи Ковелю грошей не вистачає.   На верхах приймається рішення підняти зарплати бюджетникам, а компенсовувати це треба з обласного бюджету». 

 Завдання МВФ - покласти всю банківську систему
«Сьогодні я критикую все керівництво держави, починаючи від Кабміну. Все йде не так. Народ не знає, що відбувається. Люди стають біднішими. Сім'ї змушені розпадатися, бо частина людей їде на Захід на заробітки. Це  - Україна?»
«Сьогодні відбувається геноцид українського народу».

«Хочете мою думку про МВФ. Це – організація, завдання  якої зробити все, щоб в Україні не було самодостатнього національного бізнесу. Я не веду мову про олігархів. Я веду мову про національний бізнес. Завдання МВФ - покласти всю банківську систему. Сьогодні 70% банківського сектору - це державні банки. Є ще російські банки. Наших приватних нема, бо вони зарегульовані на стільки, що не можуть надавати кредити ні фізичним особам, ні бізнесу. Державні банки надають кредити під 2 відсотки на довгі роки, але тільки наближеним підприємствам до Уряду, Президента, до влади».

«Вся грошова маса України втягнута в банки.  Але банки не зацікавлені в тому, щоб кредитувати живий сектор економіки. Це говорить про те, що підприємства не можуть розвиватися.   Національний банк розповідає, що таким чином він утримує рівень інфляції, аби не зростали ціни і просто утримує грошову масу, яка лежить на рахунках НБУ та державних банків. Формально інфляції немає, але чомусь при цьому не береться до уваги ціни на хліб, молоко, овочі. Не береться до уваги ціна на газ. Це - повна фікція. Країна висушена грошовою масою. В країні створені умови, коли підприємства не мають можливості розвиватися, конкурувати із західними компаніями і платити європейські зарплати. Тут підприємства не розвиваються, а наші люди їдуть в Європу. Податки давлять, фіскальні служби - також. гроші дуже дорогі. В Європі можна взяти кредит під 2%, але ці кредити до нас не йдуть, бо в нас немає інвестиційного клімату. А власні кошти лежать на державних рахунках невідомо по чиїй команді».

«В нас ПриватБанк перекредитував  т на 1 млрд грн фірму для того, щоб вона погасила кредит перед російським «Сбербанком». Що відбувається з економікою?»

«Палиця не воює сьогодні з Президентом, чи Прем'єр-міністром, а з принципами тих людей, які себе називають керівництвом цієї країни».

Інвестори не приїхали на цей Інвестиційний форум , бо не вірять, хоча ОДА старалася
«Місцева влада може тільки декларувати , що вона готова зустріти будь-якого інвестора. Місцева влада може гарантувати, що те, що регуляторно від неї залежить і  робитиме все буде дуже швидко  без корупції. Що не може місцева влада? Вона може виділити землю, бо це вирішує Держгеокадастр, а там хабарництво на такому рівні, що дуже хочеться, аби дійшли руки НАБУ, прокуратури. Місцева влада не може зробити експертизи та дати дозвіл на будівництво. Після того, як  інвестор захоче збудувати житловий будинок він йде в міську раду, отримує там будівельні умови, робить проект, який відправляється на експертизу в ДАБІ України. А ця організація має надати експертний висновок та присвоїти номер. Сьогодні сайт ДАБІ не приймає документів, якщо в вашому зверненні стоїть дата. Таким чином ваші звернення "висять" 2-3 місяці, поки будівельник не бере з кишені грошей, не їде до Києва і не платить по 10-15 доларів за квадратний метр , аби дозволили будувати. Це - інвестиційний клімат? Потім з’являються правоохоронні органи , які перевіряють, чи правильно все зроблено. Коли потрібно здавати в експлуатацію, то ви проходите знову той самий етап».

 «Повинен бути багатий середній український клас. Люди повинні бути багаті».
«Вдячний ОДА, що проводила Інвестиційний форум ОДА , що вони намагалися хоч щось робити для того,  аби залучити інвесторів. Вони непогано підготувалися, але інвесторів нема».

«Сьогодні світ роздутий від грошей. Сьогодні нема де дівати ці кошти. Ви бачите, яка капіталізація компаній Apple  чи Amazon. Це ж не просто так вони стільки коштують. Просто людям нема , куди дівати гроші. Акції переоцінені, кредити дуже дешеві, ставки в європейських банках з мінусовим сальдо, а не з плюсом. Але вони сюди не йдуть. Вони кажуть, що наша країна цікава і наш народ прекрасний.  Вони все розуміють, але не вірять владі, яка сьогодні каже одне, а завтра друге. Інвестори не приїхали на цей Інвестиційний форум , бо не вірять, хоча ОДА старалася».

«Сфальсифікувати вибори буде неможливо, але зманіпулювати думкою людей – так, нав’язавши: «Я - це Україна, а хто проти мене - за Росію». Людей між собою розсварюють, стикають лобами, для того, щоб далі продовжувати красти та маніпулювати».

«Ми всі аплодуємо, коли американський Конгрес виділяє для нашої армії 250 млн доларів. Як нас люблять! Але ми забуваємо, що купуємо американське вугілля, яке на 25 доларів дорожче вартує ніж в Південній Африці. Ми купуємо в них тепловози вдвічі дорожчі, ніж вони вартують на ринку. То   що це за  250 млн доларів, які нам нібито дарують? Може ми за щось їм платимо дорожче?»

«Ми звикли, що за нас думають, що нам щось дають, що від нас за це чогось вимагають, а, можливо, хтось за це отримує якісь відсотки. Я не здивуюся цьому».