Олика та митні переходи, - Ірина Вахович про пріорітетні вектори транскордонної співпраціВ ефірі телеканалу "Аверс" голова обласної ради Ірина Вахович розповіла про свої враження від участі в економічному форумі, що днями відбувся у Жешуві.
Нагадаємо, делегація Волинської області на чолі із головою обласної ради Іриною  Вахович та очільником ОДА Юрієм Погуляйком взяла участь у XIII Форумі Європа-Україна «Нові можливості, старі загрози», що відбувся у польському місті Жешув упродовж 5-6 лютого 2020 року. "Весь форум був зосереджений на співпраці України з іншими європейськими країнами. Я брала участь в одній із 48 секцій. Мій виступ був зосереджений на презентації Волинської області, її потенціалу,  а також перспектив співпраці  в рамках проектів  транскордонного співробітництва. Було проведено конструктивний діалог з приводу розбудови додаткових митних переходів, розвитку туристичного потенціалу та щодо спільної культурної спадщини ", - розповіла Ірина Вахович.
За підсумками Форуму у Любліні відбулась робоча зустріч керівництва Волинської області із Маршалком Люблінського воєводства Ярославом Ставярським та Люблінським Воєводою Лехом Справкою.  Сторони визначили та обговорили ряд першочергових питань, важливих для поглиблення транскордонної співпраці.
 "Безпосередньо із керівником Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна, новий етап якої стартує у 2021 році,  ми визначилися із головним пріоритетним напрямком - це ревіталізація замку Радзивіллів в Олиці та створенням на його базі туристично-рекреаційного комплексу «Олика – Волинський Версаль Радзивіллів». Після затвердження програми ми будемо знати точну суму, яка буде спрямована на цей проект, але орієнтовно це буде близько 6,5  млн Євро на один із етапів його реалізації. Зараз першочерговим завданням депутатського корпусу обласної ради при затвердженні бюджету на 2020 рік - передбачити кошти на розробку проектно-кошторисної документації , адже її необхідно виготовити до кінця поточного року", - наголосила голова облради.
Серед інших основних напрямків співпраці, які погодили у ході перемовин, стане відкриття тимчасового пункту пропуску "Адамчуки -  Збереже" на період відпочинкового сезону з 28.06.2020 р. по 28.08.2020 року, тобто збільшення терміну проведення Днів добросусідства, які вже стали для наших країн   традиційними.
"Відтепер ми плануємо проводити не дні, а місяці добросусідства у літній період, коли польських туристів цікавить відпочинок на Шацьких озерах.  Для цього ми визначились зі складом робочих груп з одного та з іншого боку, які будуть опікуватись цим питанням, адже мають бути дотримані усі санітарні, митні та інші норми, адже це велика відповідальність. Також ми шукаємо можливість частково профінансувати цей захід за рахунок коштів Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Однією із головних вимог польської сторони - зробити дорогу від Адамчуків до Шацька та велосипедну доріжку і це уже визначено нами серед пріоритетів на 2020 рік, "- зазначила голова облради. 
Ще одним пріоритетним напрямком подальшої спільної роботи має стати  розбудова вантажного та пасажирського пункту пропуску " Ягодин- Дорогуськ ", розповіла Ірина Вахович.
"З польського боку там передбачається побудова автомагістралі з Варшави до Любліна, наступне це міст в Дорогуську, щоб розмежувати потоки транспорту, а також збільшення митного переходу  з боку Польщі на 17 га.  У свою чергу ми беремо зобов'язання відповідно збільшити площу на 13 га. До нас із цього приводу уже звернулось керівництво Волинської митниці. За сприяння керівництва виконавчої влади області цю роботу уже розпочато. На рівні Держгеокадастру триває узгодження усіх земельних питань", - резюмувала голова обласної ради.