Олександр Пирожик звітує про свою депутатську діяльність
Дбаємо про тих, кого держава незаслужено «забуває»

Звіт Пирожика Олександра Веніаміновича – депутата Волинської обласної ради від ВО «Свобода», першого заступника голови Волинської обласної ради за другий рік роботи обласної ради VІІ скликання.

20 листопада 2015 року делегований фракцією ВО «Свобода» та повторно обраний на посаду першого заступника голови ради (вперше на цю посаду обирався після перемоги Революції гідності, 20 лютого 2014 року).

Є заступником голови Волинської обласної організації ВО «Свобода» з питань зв'язків із громадськими організаціями та національної пам'яті. Забезпечую організацію роботи обласної організації та фракції ВО «Свобода» в обласній раді за цими напрямками.

Координую діяльність постійних комісій обласної ради з питань: бюджету, фінансів та цінової політики; промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства; соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства; міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій.

Забезпечую організацію роботи і є головою двох спеціальних комісій обласної ради: з розгляду матеріалів про визначення статусу ветеранів ОУН-УПА та з питань поновлення прав реабілітованих. Це дає змогу спрямовувати роботу цих комісій на реалізацію «Програми захисту українців» та передвиборної програми партії.

Є головою спеціальної комісії обласної ради з відбору інвестиційних проектів і програм, реалізація яких здійснюється з використанням фінансових ресурсів бюджету розвитку обласного бюджету (обласного фонду регіонального розвитку). Його переможці отримали на реалізацію проектів у 2017 році понад 10 мільйонів гривень.

Очолюю конкурсну комісію обласної ради з питань проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників підприємств, установ, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад області. У результаті вдалося зламати систему закулісного призначення керівників поза голосуванням на сесії, як це практикувалось у минулій каденції, кадрові призначення тепер відбуваються на конкурсній основі, з урахуванням думки колективу та фахового рівня претендентів.

Є заступником голови обласної комісії з питань надання одноразових грошових матеріальних допомог громадянам, які опинились у складних життєвих обставинах, іншим категоріям громадян, контролюю об’єктивний і справедливих розподіл фінансового ресурсу обласного бюджету на ці цілі.

За дорученням фракції увійшов до складу тимчасової тимчасової контрольної комісії з питань, що виникають у сфері лісових відносин.

Відповідно, здійснюю організаційний супровід адміністративних, управлінських, медіа-заходів та інших публічних заходів із вказаних питань, пропагую бачення соціально-економічних проблем у відповідних галузях, відповідно до програмових засад ВО «Свобода».

За другий рік роботи в обласній раді VІІ скликання брав участь у всіх (восьми) пленарних засіданнях, озвучив 9 депутатських запитів (усі підтримані), скерував для розгляду 27 депутатських звернень.

За окремим запитами були відкриті кримінальні провадження. Зокрема – щодо можливих корупційних схем між посадовими особами обласного управління лісового та мисливського господарства і Управління екології і природних ресурсів Волинської ОДА, функціонування незаконних пилорам у поліських районах, перевірки дозвільних документів і самовільної забудови берега озера Солинка у Старовижівському районі.

Беру безпосередню участь у розробці проектів рішень, які вносить на розгляд обласної ради  фракція ВО «Свобода», доповідав із ряду питань під час сесії. Зокрема є автором і доповідачем із 8 важливих проектів, які знайшли підтримку у сесійній залі й були прийняті. Зокрема:

– Про проголошення 2017 року на Волині Роком УПА та вшанування 70-річчя примусової депортації українців. Окрім заходів із вшанування боротьби УПА та її Героїв, тут передбачені заходи щодо вшанування українських жертв польської репресивної операції «Вісла» (примусової депортації близько 150 тисяч українців з українських етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя) та радянської репресивної операції «Захід» (примусової депортації близько 80 тисяч українців із Західної України до Сибіру, крайньої Півночі, Далекого Сходу).

– Про вшанування на території Волинської області пам’яті українських жертв окупаційних режимів» (щодо щорічного вшанування 8 листопада пам’яті жертв російського окупаційного режиму);

– Про зміни до Обласної програми національно-патріотичного виховання молоді на 2016-2017 роки (щодо включення до переліку заходів, які відбуватимуться на території історико-культурного комплексу «Вовчак. Волинська Січ» у Турійському районі);

– Про діяльність начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Кватирка О.М., що потребує оцінки і прийняття рішення щодо доцільності його перебування на займаній посаді та ін.

Ініціював внесення змін до існуючих проектів рішень: обласної цільової соціальної програми «Молодь Волині» на 2016-2020 роки – щодо національно-патріотичних таборувань; обласної цільової програми «Екологія» на 2016-2020 роки; регіональної програми підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей на 2017 рік; регіональної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій на 2016-2020 роки.

Відстоював внесення змін до обласного бюджету. Зокрема – щодо виділення додатково ресурсу підтримки проектів, що стали переможцями Обласного фонду регіонального розвитку. Серед переможців ОФРР – проекти реконструкції колишнього кінотеатру під Центр національної пам’яті, історії та культури у Берестечку; облаштування навчальних класів із лозоплетіння та кераміки Волинського коледжу культури та мистецтв імені Ігоря Стравінського; капітальний ремонт даху дитячого відділення обласної психлікарні; виготовлення ПКД на добудову реабілітаційного корпусу обласного госпіталю ветеранів війни, ряду проектів новостворених ОТГ.

Ініціював внесення змін до обласного бюджету в частині фінансового забезпечення виконання рішення про проголошення Року УПА на Волині. Добився виділення з обласного бюджету ветеранам УПА, які проживають на території області, щомісячних доплат до пенсії в сумі 200 гривень. Для ветеранів УПА передбачили також можливості лікування та оздоровлення у волинських санаторіях «Пролісок» і «Лісова пісня».

Активно використовую надані Регламентом виступи представників фракцій. Серед актуальних тем, які порушував у виступах, – недостатнє виконання Волинською ОДА рішення про проголошення Року УПА на Волині, невиправдане пропагування у СНУ імені Лесі Українки польської версії української історії та польської ідентичності, юридично нікчемного трактування закону «Про декомунізацію», що грає на руку ворогам України.

Веду постійні прийоми громадян, незалежно від офіційних днів та годин  прийому. Офіційні дні прийому громадян за основним місцем роботи (м. Луцьк, Київський майдан, 9, Волинська обласна рада, каб. 315) – кожної другої та четвертої середи місяця.

Крім того, за розподілом районів, закріплених за депутатами обласної ради, систематично здійснюю виїзні прийоми громадян у таких районах: Маневицький, Любешівський, Камінь-Каширський, Турійський. Здійснюю у цих районах виїзні прийоми громадян. Під час прийомів і публічних заходів постійно здійснюю зустрічі з виборцями. Намагаюся фахово допомагати виборцям як журналіст, юрист, економіст, магістр державного управління.

Ініціював за зверненнями громадян ряд клопотань щодо виділення матеріальних допомог із депутатських фондів, більшість із яких – колективні, що дало змогу акумулювати солідніші суми коштів на такі цілі. За рік організував 33 такі звернення Долучався до інших колективних звернень про виділення допомог виборцям із депутатських фондів.

Загальна сума наданих допомог – близько 130 тисяч гривень. Близько 80 тисяч гривень допомог надано громадянам на засіданнях обласної комісії з надання одноразових грошових матеріальних допомог громадянам, які опинились у складних життєвих обставинах, іншим категоріям громадян.

Беру активну участь у публічних заходах, особливо тих, які стосуються відновлення історичної та національної пам’яті. Найбільш пам’ятними у звітному році були ювілейні заходи на Вовчаку, присвячені 75-річчю створення УПА, відкриття другої черги історико-культурного комплексу «Вовчак. Волинська Січ», проведення молодіжних вишкільних таборувань. Цьогоріч уперше на Вовчаку побували представники Києва і Київщини, Чернігівщини, Полтавщини, Кропивницького. Вовчак став одним із загальнонаціональних центрів патріотичного виховання молоді.

Серед інших заходів – зліт молодих козаків в урочищі «Прощаниця», фестиваль народного мистецтва «Над Королівським шляхом» (Затурцівський музей В’ячеcлава Липинського), автопробіг «Луцьк-Колки» та заходи з нагоди створення Колківської республіки, військово-патріотичне оздоровче таборування «Старовижівська Січ», перепоховання останків жертв розстрілів російськими окупантами в’язнів Луцької тюрми, національно-патріотичний табір «Згоранська варта», заходи в Берестечку, відкриття пам’ятного знаку Героям України в Горохові, вшанування пам’яті загиблим українців біля Гайового, відзначення героїчного бою УПА «Березиа» біля Нового Загорова.

Став головою оргкомітету Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг», ініціативу відновлення якого вніс мій побратим, депутат облради від ВО «Свобода» Сергій Сівак. Відроджений «Оберіг» з успіхом відбувся 2-4 листопада 2017 року в Палаці культури міста Луцька. На заключному Гала-концерт переможців і гостей фестивалю був аншлаг, на ньому виступила ціла плеяда відомих бардів, виконавців і творчих колективів. Це підтвердило необхідність проведення таких фестивалів.

Надаю особливу увагу питанням підтримки бійців російсько-української війни на Сході України, волонтерській діяльності, соціальному захисту демобілізованих бійців та членів їх сімей і родин.

Упродовж року двічі побував із волонтерськими місіями на Сході України. У грудні-січні ц.р. спільно з побратимами зі «Свободи» відвідали позиції бійців військових підрозділів «Київ-1», батальйону «Донбас-Україна», 93-ї ОМГБр та 14-ї ОМБр із Володимира-Волинського. У червні-липні побував на фронті спільно з учасником російсько-української війни, головою Волинського «Легіону Свободи», депутатом обласної ради Сергієм Духницьким. Відвідали бійців батальйону спецпризначення «Донбас-Україна», танкового батальйону 24-ї ОМБр, 93-ї ОМГБр та 14-ї ОМБр ЗСУ.

Доставили нашим бійцям речі першої необхідності, бронежилети, оптичні біноклі, медикаменти, реанімаційний хірургічний пакет та інші медпрепарати, теплий одяг, домашні закрутки, харчі і солодощі. Станично-Луганська центральна районна лікарня отримала сучасний реанімаційний комплект для надання невідкладної допомоги (німецького виробництва), хірургічні окуляри, стерильні пеленки, інше медобладнання, ліки та медикаменти. Інші підрозділи, крім провіанту, – ліки та медикаменти.

Ініціював прийняття рішення про надання депортованим і народженим на спецпоселеннях українцям спеціального статусу потерпілого від політичних репресій, видачу їм посвідчень «Реабілітованого та потерпілого від політичних репресій», надання пільг, зокрема щодо безоплатного проїзду в громадському транспорті. Ми, свободівці, дбаємо про тих, хто зазнав поневірянь за свою українськість, але кого держава незаслужено «забуває».

Олександр ПИРОЖИК,
перший заступник голови обласної ради

 

Звіт О.Пирожика 2017р. (doc)

Всі звіти депутатів Волиньради