Облрада затверджуватиме Порядок використання коштів обласного бюджету на утримання та розвиток інфраструктури доріг комунальної власності (відео)Відповідний проект  рішення, розроблений та внесений ОДА, розглянули на засіданні постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ.

Заступник директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства ОДА Віктор Довгополюк відстоював проект рішення.ВІДЕО.

Планується, що Порядок визначатиме і регулюєватиме механізм використання коштів з обласного бюджету на фінансування витрат, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, капітальним та поточним ремонтом і утриманням автомобільних доріг комунальної власності. Видатки обласного бюджету на утримання та розвиток інфраструктури доріг комунальної  власності передаватимуться  у вигляді   субвенції місцевим бюджетам за відповідною бюджетною програмою.
У проекті йдеться про те, що "Критеріями визначення об’єктів з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг комунальної власності є:
- завершення розпочатих у минулому році робіт за рахунок коштів обласного бюджету;
-  густота населення;
- соціально важливі об’єкти для розвитку сільських, селищних та міських населених пунктів;
- гарантійний лист балансоутримувача комунальних доріг про перебування об'єктів на балансі ;
- виготовлена та затверджена в установленому порядку проектно-кошторисна документація (у разі проведення будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг);
- обов’язкове співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів.

 Також в проекті ОДА пропонується визначити розміри обсягів співфінансування з місцевих бюджетів :
1)для міст обласного значення – не менше 50% від обсягу фінансування обласного бюджету;
2) для міських населених пунктів та селищ міського типу, об’єднаних територіальних громад – не менше 25% від обсягу фінансування  обласного бюджету;
3) для сільських, селищних населених пунктів – не менше 5% від обсягу фінансування з обласного бюджету.

Голова комісії  Юрій  Цейко та депутат Віктор Козак  запропонували змінити обсяги співфінансування для ОТГ, міських населених пунктів та селищ міського типу. Замість 25% пропонується встановити норму спвівфінансування  не менше 10% від загального обсягу. Таку пропзицію підтримали всі присутні члени комісії. сесії рекомендовано підтримати проект ОДА зі змінами, запропонуваними комісією.