Обласна рада затверджуватиме план заходів з реалізації стратегії розвитку ВолиніСаме рішення Про Стратегію розвитку Волинської області на період до 2027 року депутати прийняли на сесії 12 березня цього року. Наразі зареєстровано проєкт рішення, внесений ОДА, «Про затвердження Плану заходів на 2021-2023 роки». Сьогодні це питання розглядала постійна комісія з питань бюджету, фінансів та цінової політики.

В.о. начальника управління економічного розвитку та торгівлі ОДА Андрій Ткачук повідомив, що йдеться про заходи, які будуть реалізовуватися в найближчі п'ять років. Їх планується більше сотні за всіма пріорітетними напрямками, передбаченими у Стратегії. Зокрема, на напрямок "Підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки" планується 31 захід, на "Розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення" - 47, на "Розвиток інноваційної економіки " - 9, на "Розвиток транскордонного співробітництва" - 10 і на "Раціональне використання природних ресурсів та екологічна безпека "  - 10.

Між тим, голова обласної ради Ірина Вахович вважає, що важливо досягти якісної реалізації напрямків, а не кількість проєктів, записаних на папері. Крім того, вона цікавиться, чи враховані пропозиції з усіх районів та ОТГ. Андрій Такачук запевнив, що можливість подати свої проєкти мали всі, але сам механізм відбору документів постійно вдосконалюється.

Голова бюджетної комісії Михайло Імберовський запитував, які із заходів реалізації стратегії в ОДА вважають пріорітетними. Зі слів, пана Ткачука, у виконавчій владі роблять ставку на підвищення конкурентноспроможності регіональної економіки та на розвиток людського потенціалу.

Через ситуацію з поширенням коронавірусу, меншої актуальності набуватимуть заходи, спрямовані на розвиток транскордонного співробітництва.

Бюджетна комісія рекомендувала облраді підтримати відповідний проєкт рішення.