Обласна рада може підписати Меморандум про співпрацю із ГО "Мережа захисту національних інтересів «АНТС»"Із такою ініціативою виступили члени постійної комісії облради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій на своєму сьогоднішньому засіданні.
Як зауважила голова комісії Юлія Вусенко ця громадська організація  безкоштовні консультативні та тренінгові послуги для керівників та представників територіальних громад області, а також депутатських корпусів місцевих рад, які у них виникають у зв'язку із впровадженням процесів децентралізації.
"Я відстежую ситуацію по Україні і буквально позавчора в режимі відеоконференції у тренінгу, яку проводила ця громадська організація взяли участь близько сотні депутатів рад різних рівнів та представників територіальних громад. Усі вони мали шалену кількість запитань, що стосувались формування бюджету, кількості помічників депутата та інших важливих тем", - сказала вона.
Депутат Іван Мирка поділяє таку думку і наголошує на тому, що до цієї роботи мають долучатись саме фахівці своєї справи та професіонали, яких власне і залучає ця громадська організація.  
В результаті нетривалого обговорення більшістю голосів депутати рекомендували голові ради Григорію Недопаду підписати Меморандум про співпрацю між Волиньрадою та ГО "Мережа захисту національних інтересів «АНТС»".
 

Довідково:
Предметом Меморандуму є співпраця для досягнення цілей захисту національних інтересів України та узгодження дій щодо захисту прав та інтересів територіальних громад, сприяння їх розвитку, а також професійному розвитку новообраних депутатів та мерів територіальних громад.
Основні сфери діяльності співробітництва:
-    об'єднання та координація зусиль щодо захисту національних інтересів України, захисту прав та інтересів територіальних громад, сприяння їх розвитку;
-    сприяння розвитку громадянського суспільства та належного державного, регіонального та місцевого управління на принципах демократії, верховенства права, прозорості, професіоналізму та партнерства;
-    обмін досвідом, навичками та знаннями для компетентного захисту національних інтересів, захисту прав та інтересів територіальних громад;
-    проведення навчальних заходів та надання консультаційної підтримки для депутатів Волинської обласної ради та депутатів місцевих рад Волинської області;
-    спільна участь Сторін у конференціях, семінарах, форумах та інших заходах;
-    підтримка законодавчих ініціатив, необхідних для захисту національних інтересів України, захисту прав та інтересів територіальних громад, сприяння їх розвитку.