Обласна програма - не профанація: депутати відправили на доопрацювання низку проектів рішень, внесених ОДА (Відео)Сьогодні відбувалося засідання постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ. У порядку денному роботи депутатів - до десятка проектів рішень, внесених на чергову сесію обласної ради, яка, нагадаємо, запланована на 16 травня.

Зокрема, комісія розглянула проект «Про затвердження Програми розвитку інфраструктури у Волинській області на 2019-2022». Варто зауважити, що в обласній раді дуже довго добивалися від виконавчої влади цього проекту рішення. Про це йшлося  і в запитах депутата Михайла Імберовського.

Більше року тому подібний  документ розробив член профільної комісії обласної ради Іван Киричик, однак ОДА,   пообіцяла внести своє подання, хоча особливих зауважень до проекту Киричика так і не висловила.

Проект нової програми на засіданні презентував заступник директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства ОДА Віктор Довгополюк. ВІДЕО.

З його слів, основною метою програми є відновлення і розвиток автомобільних доріг загального користування; задоволення потреб населення та економіки області в пасажиро- і вантажоперевезеннях, ефективному використанні транзитного потенціалу з інтеграцією транспортного комплексу області до європейської транспортно-комунікаційної системи; забезпечення належного фінансування дорожньої галузі, об'ємів робіт з будівництва, реконструкції і ремонту доріг, удосконалення маршрутної мережі громадського транспорту і облаштування сучасною технічною апаратурою. В ОДА обіцяють, що не платитимуть за неякісне будівництво робіт, забезпечуватимуть громадський контроль та дбатимуть про водовідведення на шляхах, зовнішнє освітлення   та забезпечення умов безпеки руху.

Посадовець назвав і суми, які планується виділити на ремонт та будівництво доріг. В ОДА сподіваються освоїти лише в 2019 році 2,5 млрд грн! З них, 1,9 млрд - кошти державного бюджету; 491, 4 млн грн - кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам; 15 млн грн - очікують з обласного бюджету, а також 33 млн грн - з місцевих.

Втім, депутати засумнівалися в реальності цих фантастичних цифр. "Де у державному бюджеті прописано 1,9 млрд на дороги для Волині?, - запитує державних чиновників депутат Вячеслав Рубльов. - Для чого писати ці цифри, якщо вони не відображені в бюджеті. Пора перестати займатися профанацією".

Депутат також наголосив на подвійних стандартах ОДА при вирішенні питань безпеки на дорогах. В той час, коли пропонується підтримати відповідну Програму, в якій передбачаються заходи для забезпеченння безпеки руху, ігноруються пропозиції депутатів виділити кошти в обласному бюджеті на конкретні речі. Йдеться про встановлення світлофорів на небезпечних ділянках траси в районі сіл Піддубці Луцького та Переспа Рожищенського районів.

 Депутат Володимир Яренчук висловив зауваження до  підходів формування переліку доріг, які будуть ремонтуватися. Питання  не узгоджували   з депутатами обласної ради.  Пана Яренчука  підтримали інші   колеги по депутатському корпусу та нагадали виконавчій владі, що в Україні тривають процеси децентралізації, тому представники громади повинні мати вплив на формування такого переліку.

Вячеслав Рубльов та Михайло Імберовський заявили, що фракція УКРОП, яку вони представляють, має пропозиції щодо вдосконалення внесеного ОДА, проекту рішення. Комісія рекомендувала ОДА доопрацювати проект з врахуванням депутатських зауважень. Тому депутати будуть змушені повернутися до розгляду проекту «Про затвердження Програми розвитку інфраструктури у Волинській області на 2019-2022» на наступному засіданні.

На доопрацювання відправлено також проект «Про внесення змін до Регіональної цільової програми зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів Волинської області до 2021 року». ВІДЕО.

 Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Дмитро Дубняк пояснив, що попередньо проект проаналізували у виконавчому апараті ради та висловили   зауваження до цього документу. Зокрема, запропонованою програмою охоплено не всі райони та ОТГ області. Крім того, є низка технічних неточностей.

Директор департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Андрій Пиріг нарікав на пасивність окремих ОТГ, які не подали пропозицій щодо потреб в освітленні вулиць.

Також на доопрацювання відправлено проект рішення «Про внесення змін до Регіональної програми підвищення енергоефективності Волинської області на 2011-2020 роки». ВІДЕО. В цьому випадку ключову роль зіграли непорозуміння в самій виконавчій владі. Адже до проекту має зауваження та пропозиції департамент фінансів ОДА.