Новий проєкт програми енергоефективності готовий на 90%Депутат обласної ради Сергій Кошарук на 4 сесії озвучив запит щодо підготовки нової Регіональної програми підвищення енергоефективності  Волинської області.

"Прошу організувати роботу відповідних підрозділів обласної ради та облдержадміністрації а також профільної комісії щоби в рамках підготовки нової Регіональної програми підвищення енергоефективності Волинської області врахувати та відобразити:
1.    Питання запровадження або відновлення енергомоніторингу, який би охоплював громадські будівлі, що утримуються за рахунок обласного бюджету. Запровадження системи енергоменеджменту стосовно будівель обласної комунальної власності. Проведення роз’яснювальної роботи із керівниками районів та територіальних громад щодо використання ними систем енергомоніторингу та енергоменеджменту загалом.
2.    Програму використання місцевих видів біопалива та відновлювальної енергії у паливно-енергетичному комплексі Волині.
3.    Стимулювання місцевих програм підтримки участі власників житла (ОСББ, ЖБК, власники будинків садибного типу) у державних програмах енергоефективності та відновлювальної енергії.
4.    Програму підтримки для бізнесу, який працює на засадах циркулярної економіки.
Про результати розгляду даного запиту прошу повідомити у встановлений законодавством термін," - йдеться у запиті Сергія Кошарука, який підтримали більшість депутатів ради.

Депутатський запит скеровано голові Волинської обласної ради Григорію Недопаду,  голові Волинської обласної державної адміністрації Юрію Погуляйку, постійній комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства для розгляду і вирішення по суті.

Профільна комісія розглянула запит сьогодні на своєму черговому засіданні.

Заступник начальника управління житлово-комунального господарства ОДА Андрій Пиріг зауважив, що попередня програма енергоефективності в області була виконана на 70%. Новий проєкт потребує нових підходів. 

Між тим, директор КП "Волиньенергософт" Олександр Курилюк заявив, що новий проєкт програми готовий на 90% і розробляється терміном до 2026 року. Основні акценти робитимуться на альтернативну енергетику та термоізоляцію будівель бюджетної сфери обласної комунальної власності. Пропонується долучити до проєкту пропозиції територіальних громад. Крім цього, для проведення експертизи проєкту програми потрібно виділити 60 тис. грн з обласного бюджету. Депутати рекомендували бюджетній комісії при внесенні змін до обласного бюджету врахувати цю позицію.