На збереження пам'ятки архітектури просять півмільйона гривень з обласного бюджету (Відео)Відео

Сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області депутати розглянули клопотання директора КП «Волинський обласний екскурсійно-методичний центр» Юрія Лобача про потребу у фінансуванні ремонтних робіт приміщення, яке перебуває на балансі очолюваного ним підприємства. Йдеться про будівлю в Луцьку за адресою вул. Лесі Українки, 9, яка є пам'яткою архітектури.

Юрій Лобач розповів, що старовинна будівля сьогодні потребує    укріплення фасаду будівлі, реконструкції водозливної системи  та    ремонту даху, який протікає. "Це приміщення потребує капітального ремонту, ми маємо технічний висновок, на підставі якого розробили тимчасовий кошторис для локальної ліквідації протікання даху", – сказав Юрій Лобач.  Він зауважив, що на  виготовлення проектно-кошторисної документації  потрібно 36 тис.грн. Документом займатиметься КП "Волиньпроект" обласної ради. Точної суми на ремонт будівлі поки не називають. Зі слів Юрія Лобача, за приблизними підрахунками, потрібно до 700 тис. грн, але з обласного бюджету просять   500 тис.грн. Оскільки, приміщення є пам'яткою архітектури, то виконуватимуться реставраційні роботи.
Депутат Вячеслав Рубльов звертає увагу, що в приміщенні є окремий вхід зі старовинними дверима. Зі слів, депутата, якщо  цей вхід відремонтують, то приміщення буде справжньою прикрасою вулці Лесі Українки обласного центру і додасть місту туристичної привабливості.

Комісія підтримала клопотання Юрія Лобача.
Зауважимо, що в приміщенні, яке потребує ремонту працює видавництво "Надстир'я" та обласна організація Національної спілки письменників. Рекомендовано вирішити питання про приміщення для цих організацій на час проведення ремонтних робіт.