На Волині з робочим візитом перебуває Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов



На Волині з робочим візитом перебуває Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Сьогодні, 3 липня, в овальній залі обласної ради відбулась розширена нарада за участі столичного гостя, керівництва області та Луцька, народного депутата України Вячеслава Рубльова, правоохоронців, керівників профільних управлінь та відомств виконавчої влади.
Вже на початку зустрічі Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов  окреслив головні цілі свого приїзду. Зокрема, це: перевірка та інспекція реалізації на Волині програми Президента України «Велике будівництво», стан справ в регіоні зокрема, в царині децентралізаційних процесів, а також ситуація із протидією і поширенням COVID-19.
"Волинська область останнім часом входить в п'ятірку "лідерів", тому цьому питанню я хочу приділити сьогодні особливу увагу", - наголосив він.
Щодо ситуації у нашому регіоні доповіла заступниця голови ОДА Тетяна Щербак. Вона розповіла, що за останню добу на Волині зареєстровано 63 нових випадки  захворювання на COVID-19. Одужало за добу 39 осіб, в тому числі 3 дітей та 3 медичних працівники. Станом на 3 липня в області зареєстровано 2571 випадок захворювань на COVID-19, які підтверджено лабораторно методом ПЛР. Одужало 786 осіб. 63 випадки хвороби завершилось летально.
"Ситуація в нашому регіоні не носить загальнообласного характеру, а має чітко визначені місця спалахів, які зафіксовані в кількох районах, це: Камінь-Каширський, Ратнівський та Ківерцівський райони. Станом на сьогодні ми отримали приріст захворюваності у Шацькому районі. Це ми пов'язуємо із початком періоду літнього відпочинку. Всі місця спалаху взяті під особливий контроль та введені додаткові карантинні обмеження та заборони", - зауважила вона. 
Олексій Чернишов окремо поцікавився потужністю проведення в нашому регіоні  ПЛР- тестів та тестувань методом імуно-ферментного аналізу.
Тетяна Щербак наголосила, що станом на сьогодні  черг на проведення ПЛР- тестів в області немає.
"Наразі ми робимо набагато більше тестувань ніж робили дотепер і сьогодні ми входимо у трійку лідерів по кількості тестувань за день в Україні. Наразі на повну потужність працює сучасна вірусологічна лабораторія, ми додатково підготували медперсонал, завчасно, централізовано закупляємо тести", - розповіла вона.
Своєю чергою головний державний санітарний лікар області Наталія Янко повідомила, що кожного дня до вірусологічної лабораторії потрапляє в межах 300 - 400 взірців.
"Всього, методом імуно-ферментного аналізу станом на сьогодні в області проведено понад 10 тисяч тестів", - наголосила вона.
Олексій Чернишов окремо акцентував увагу посадовців виконавчої влади області на негативну тенденцію, щодо частих випадків ураження медиків короновірусною інфекцією.
"Як мені відомо у Волинській області один із найвищих показників захворюваності серед медичних працівників", - наголосив він.
Тетяна Щербак погодилась зі словам Міністра та повідомила, що наразі в області на COVID-19 занедужало 392 медика, що становить 15% від загальної чисельності хворих.
"Таку ситуацію ми пов'язуємо не з відсутністю у них засобів захисту, тому що засобів у них достатньо і навіть є запас на найближчий місяць, а з тим, що медики не завжди дотримуються норм поведінки із хворими" , - сказала вона.
Урядовець закликав усіх відповідальних осіб більш відповідально поставитись до розслідувань цих випадків.
"В мене прохання терміново завершити розслідування по кожному із 392 інфікування медиків, а результати цих розслідувань передати в Службу безпеки України, тому що у вас там є різні випадки і ми повинні зрозуміти чому і як це сталося. Подібний досвід у нас є вже в інших областях. Думаю це буде корисно для усіх учасників процесу", - резюмував він.
Олексій Чернишов закликав керівництво області надалі вживати усіх необхідних заходів, щоб виправити ситуацію, яка нині склалась в нашому регіоні із поширенням COVID-19.