На Волині вшанували учасників бойових дій на території інших державФОТО

Сьогодні, 15 лютого, з нагоди  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан, в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Тараса Шевченка відбувся тематичний концерт «Афган у долях наших».

У переповненій залі  зібралися волиняни, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав, більшість з яких – ветерани війни в Афганістані. Урочистості відбулись за участі народного депутата України Вячеслава Рубльова, голови обласної ради Ірини Вахович, заступниці голови облдержадміністрації Світлани Мишковець, секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта, радника міського голови Ігоря Поліщука, першого заступника міського голови Григорія Недопада, заступника міського голови Ірини Чебелюк, громадськості міста та представників ЗМІ.
 
 Голова Волинської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану, депутат обласної ради Григорій Павлович підсумував роботу очолюваної ним організації у 2019 році, зупинився на здобутках та підтримці бойових побратимів.

Орденом «За заслуги ІІІ ступеня» нагороджено голів Ківерцівської та Луцької районних організацій Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), учасників бойових дій в Афганістані В"ячеслава Гордіюка та Миколу Шевчука. Особливо радісною новиною було вручення сертифікату на трикімнатну квартиру інваліду війни третьої групи, афганцю Олександру Пекарю, який майже 40 років стояв на черзі на безкоштовне житло. Цей подарунок вручив голова будівельної компанії «ЛДБК» Руслан Вайман. Крім того, воїнам-афганцям було вручено ряд відзнак обласної ради, ОДА та Луцької міської ради.
 
Після завершення концерту, учасники заходу поклали квіти до пам’ятного фотостенду «Волинські Герої Небесної Сотні» – «Загинули за єдність України». По тому відбулась урочиста хода вулицями обласного центру за маршрутом: Театральний майдан - вулиця Винниченка - проспект Василя Мойсея, меморіальний комплекс «Вічна Слава». Усі охочі поклали квіти до пам’ятників Воїнам-інтернаціоналістам, Героям Небесної Сотні, до Вічного вогню та до Меморіальної дошки уродженцю Луцька воїну-інтернаціоналісту, Герою Радянського Союзу, генерал-майору Віктору Карпухіну.
Опісля для ветеранів-афганців була організована «солдатська кухня».
 

Використані фото із офіційного сайту Волинської облдержадміністрації.