На Волині триває підготовка остаточного варіанту Перспективного плану формування територій громад Волинської області21 січня, в овальній залі обласної ради відбулось засідання оновленого складу регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів.  До обговорення моделі   Волинської області долучились народні депутати України Вячеслав Рубльов, Ігор Гузь та Валерій Стернійчук, представники Асоціації органів місцевого самоврядування «Волинської економічної ліги», Асоціації голів ОТГ Волині, регіонального відділення Асоціації міст України, депутати обласної ради, очільниники ОТГ та представники територіальних громад.  
Напередодні у Міністерстві розвитку громад та територій України відбулися попередні консультації зі створення перспективного плану Волинської області, які було проведено спільно з підкомітетом з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Участь у цих перемовинах брали також народні депутати від Волині та делегація нашої області. Як відомо, 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» №2189 від 30.09.2019, яким передбачено, що об’єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом.
 Заступник голови регіональної робочої групи, заступник голови ОДА Світлана Мишковець зауважила, що профільним Міністерством пропонується поділити нашу область на 51 ОТГ. Голова Зимнівської ОТГ та очільник Асоціації голів ОТГ Волині В’ячеслав Католик вже на початку обговорення наголосив на тому, що усі створені на сьогодні громади варто залишити у перспективному плані без змін та не перекроювати їхні території. Із такою думкою погодились більшість присутніх.
Народний депутат Ігор Гузь, переймається долею виборчого округу №19 (Володимир-Волинський, Іваничівський, Любомльський райони та міста Володимир-Волинський, Нововолинськ). Він наголосив, що усі 12 ОТГ, які утворені нині там, повинні існувати і надалі. 
"У моєму виборчому окрузі всі 12 ОТГ були сформовані ще у 2017 році й це ті громади, які пройшли довгий шлях перепон, але сформувалися і функціонують сьогодні.  Ті території, які, на жаль, за 5 років не об’єдналися – можна дискутувати, як їх приєднати. Але в моєму окрузі повинні залишитися всі існуючі ОТГ. Єдине, доєднати там окремі сільські ради, але з цього приводу великих дискусій немає", - зауважив Ігор Гузь.
З його слів, у прийнятті таких важливих рішень не можливо буде виключити  й політичної складової. Він вважає прикрим той факт, що Волинь – чи не єдина область в Україні, яка досі не представила консолідованого варіанту об’єднання громад і документи зі столиці на доопрацювання повертали вже двічі.
Не обійшлось без суперечок і дискусій і на нинішньому засіданні робочої групи щодо варіантів майбутніх конфігурацій громад. Заступник голови обласної ради Роман Карпюк зауважив, що неабиякі суперечності сьогодні виникають у Горохівському районі, адже там наразі розглядають можливість створення Шклинської об’єднаної територіальної громади та включення її до перспективного плану. 
Народний депутат Вячеслав Рубльов закликав членів робочої групи не ламати списів, а виважено та відповідального поставитись до цього процесу.
"Я думаю, що в облдержадміністрації мають розглянути різні варіанти розвитку подій. Необхідно врахувати вимоги профільного Міністерства, позиції народних депутатів, а також дослухатись до територіальних громад, які досі вагаються. Все одно будуть виникати питання по тих громадах, які не є самодостатніми і по тих де наразі немає керівників. Вже у п'ятницю,  24 січня ми будемо представляти напрацьовані за ці дні пропозиції у Києві. Зрештою кінцевий результат буде затверджуватись у Кабінеті Міністрів", - резюмував Вячеслав Рубльов.