На Волині має бути не менше 5 госпітальних округів, -- позиція профільної комісіїСьогодні відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення,охорони здоров’я, материнства та дитинства, на якій розглянули матеріали щодо пропозицій створення госпітальних округів в області.

Нагадаємо, Волинська обласна рада вже висловлювала свою позицію з цього приводу на одній з сесій. Депутати визначилися, що в нашій області повинно бути 8 госпітальних округів з центрами в Луцьку, Ковелі, Нововолинську, Любомлі, Камені-Каширському, Маневичах та в Ратному.

Між тим, Кабмін не погодився на такий розподіл  і депутатам запропоновано повернутися до цього питання.

Начальник управління охорони здоров`я ОДА Ігор Ващенюк наполягав на правильності позиції виконавчої влади області і заявив, що для Волині достатньо три госпітальні округи з центрами в Луцьку, Ковелі та Нововолинську. "Трагедії в тому, що мало госпітальних округів немає", -- переконує посадовець. Разом з тим, він визнає право на існування госпітального округу з центром в Камені-Каширському.

Пан Ващенюк закликав депутатів до прийняття мудрого та компромісного рішення.  Крім того, він нагадав, що МОЗ України прийняло  Примірне положення про госпітальний округ. Зважаючи на це, зі слів начальника профільного управління ОДА, потрібно підтримати пропозиції виконанвчої влади Волині.

Між тим, чимало питань до ОДА має депутат облради, головний лікар Любомльського МТО Володимир Дибель. Він вкотре нагадує, що Любомльська ЦРЛ має досить потужну матеріальну базу та обладнання, а тому Любомль може бути центром госпітального округу. Крім того, Володимир Дибель наголошував, що прикордонний статус Шацького та Любомльського районів та велика кількість відпочивальників на озерах влітку має слугувати вагомим аргументом для влади при при прийнятті остаточного рішення щодо госпітальних округів.

Ігор Ващенюк вважає, що хороше устаткування Любомльської ЦРЛ дає шанси їй стати лікарнею інтенсивного лікування 2 рівня. Разом з тим, він не бачить перспектив функціонування госпітального округу з центром в Любомлі, оскільки він надаватиме послуги менше аніж 120 тис. людей.

Заступник голови комісії Сергій Сівак не погодився з такою позицією і підтримав Володимира Дибеля. "У нас повинні бути створені госпітальні округи рівномірно до кількості населення", -- вважає депутат.

За те, щоб спільно відстоювати перед Києвом 5 госпітальних округів на Волині виступили  Людмила Тимощук та Анатолій Філюк. Вони вважають, що таким чином можна буде залучити в область більше коштів державного бюджету, а для центрів госпітальних округів -- додаткове обладнання.

У підтримку позиції ОДА виступали депутати Олег Бегаль та Михайло Бегаль. Вони переконували, що потрібно виходити з реальних можливостей та відкинути політичні амбіції.

Голова постійної комісії Олександр Зінчук різко розкритикував підходи до впровадження медичної реформи в Україні.  На його думку, причиною невдач є конфронтація між Урядом та профільним Комітетом Верховної Ради України. Пан Зінчук також не має довіри до урядових обіцянок додаткового фінансування госпітальних округів.

Після обміну думками, більшість комісії проголосувала за рекомендації для ОДА про створення на Волині 5 госпітальних округів з центрами в Луцьку, Ковелі, Нововолинську, Любомлі та Камені-Каширському.

 

Довідково

 

 

 

Госпітальний округ – функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню такої території. До складу госпітального округу повинно входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня та інші заклади охорони здоров’я. Перелік медичних втручань з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги затверджуватиметься МОЗ, так само як і примірні табелі матеріально-технічного оснащення лікарень. Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня має обслуговувати не менше 120 тис осіб, 2-го рівня – не менше 200 тис осіб.

Межі та склад госпітальних округів повинні визначатись таким чином, щоб жителі, які в них проживають, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу. Адміністративним центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.

Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинен перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км.

Госпітальна рада – дорадчий орган, створений учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі. Членами госпітальної ради є представники міст обласного значення, районів, ОТГ, делеговані для роботи у складі госпітальної ради рішенням відповідних місцевих рад пропорційно до чисельності населення.