На Волині готуються до 150-річчя з дня народження Лесі Українки (Відео)Ювілейні заходи плануються на 2021 рік. Волинська ОДА розробила  проект програми з відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки, яку пропонує підтримати на черговій сесії 16 травня. Сьогодні проект програми розглянула постійна комісія з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму. ВІДЕО.

Заступник начальника управління культури, з питань релігій та національностей ОДА Валерій Дмитрук розповів, що в програмі по максимуму враховані пропозиції Колодяжненської ОТГ щодо розвитку інфраструктури на її території.

Зокрема, запропоновано передбачити на 2019 рік проектування та будівництво школи в с.Колодяжне. Планується також проведення в Будинку культури с.Колодяжне заходів та робіт щодо створення у ньому музею «Лісова пісня»; проведення робіт з облаштування автомобільної дороги Колодяжне – Ковель; реконструкція дороги «Ковель – Нечимне» з улаштуванням велосипедної доріжки з Колодяжного до Нечимного; коригування проектної документації та проведення робіт щодо розчистки та відновлення озера Нечимне; створення музею-скансену та народних промислів в с.Скулин  та інші інфраструктурні заходи.

Такі підходи розкритикували голова комісії Любов Ліпич та депутати Олександр Курилюк, Вячеслав Рубльов, Галина Йовик та Юрій Поліщук. Вони вважають, що такий інфрастуруктурний проект як будівництво школи варто було передбачати в ДФРР, а ремонти доріг в дорожньому фонді.  На переконання депутатів,  програма відзначення ювілею великої поетеси  має бути реальною до виконання та передбачати видавництво книг, низку мистецьких заходів задля популяризації творчості Лесі Українки.

Помічник народного депутата України Ірини Констанкевич Орест Маховський каже, що  в команді нардепа також мають зауваження про проекту ОДА. Зокрема, рекомендованор звернути увагу на потребу в підтримці Науково-дослідного інституту Лесі Українки, що діє на базі СНУ, а також передбачити видавництво книг Лесі Українки та родини Косачів.

Заступник голови комісії Юрій Поліщук поцікавився в розробників програми, чи мають вони гарантію фінансування заходів з державного бюджету, адже загальний кошторис програми - 400 млн грн. "Сама програма - правильна річ, але треба, щоб вона була реальною та дієвою. ОДА повинна напрацювати спільні заходи з обласною радою, а не закидати суспільству маніпулятивний месидж, що депутати блокують програму відзначення ювілею Лесі Українки", - додав Юрій Поліщук.

Порадившись, депутати рекомендували ОДА доопрацювати проект. Підтримати програму в редакції, запропонованій виконавчою владою, пропонував   лише Петро Савчук.