На три папірці від Гунчика знадобилося піврокуГолова ОДА Володимир  Гунчик врешті підписав розпорядження про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою  для  відведення земельних ділянок на клопотання комунального підприємства "Волиньприродресурс" Волинської обласної ради.

 

Землі потрібні комунальному підприємству під видобування торфу. Йдеться про земельні ділянки державної власності    земель запасу водного фонду  на родовищах Велике Багно (274,4 га) та Коза-Березина (300 га).  
    Землі будуть використовуватися для видобування торфу, придатного для виробництва брикетів, приготування компосту та в якості ґрунту торф’яного. Спецдозволи на користування цими ділянками КП "Волиньприродресурс" отримав ще 2 лютого 2017 року. До липня були зібрані всі необхідні документи і в ОДА подані клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою. Але конструктивної  співпраці комунального підприємства з виконавчою гілкою влади  через особисті амбіції голови ОДА налагодити не вдалося. Тому юристи  КП "Волиньприродресурс" були змушені звертатися до суду.
     Волинський окружний адміністративний суд визнав протиправним   рішення   голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, яким відмовлено  у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в  постійне  користування для видобутку торфу.

ОДА подала апеляцію до Львівського апеляційного адміністративного суду, однак програли й цю справу, бо у Львові  рішення суду першої інстанції залишили без змін.  Постановою суду голову ОДА зобов'язано підписати розпорядження, згідно з клопотаннями КП "Волиньприродресурс".
    Судові рішення Володимир Гунчик виконав лише 28 грудня 2017 року.
    Зауважимо, що  нинішні  розпорядження стосовно торфяників в користь "Волиньприродресурсу", дають перспективи  на покращання ситуації й  для ДП "Волиньтоф". Обидва підприємства уклали договір про надання послуг. Йдеться про виконання з допомогою технічних засобів ДП "Волиньторф" болотно-підготовчих робіт та видобування торфу на родовищах, на користування  якими "Волиньприродресурс" отримав спецдозволи.
     Радник  голови обласної ради Веніамін Туз вважає, що рішення суду є підтвердженням того, що і обласна рада, і КП "Волиньприродресурс" рухаються в правильному напрямку   у використання надр. Він впевнений, що виконавча влада області повинна  якщо й не сприяти в розвитку "Волиньприродресурсу", то принаймні не заважати його діяльності: "На жаль,  на рівні виконавчої гілки влади не виробилася політика  користування покладами торфу, міді, бурштину, як такого ресурсу, що  має працювати на покращання життя всіх волинян. Обласна рада та ОДА повинні спільно працювати в цьому напрямку. Не просто збирати наради по понеділках у голови   ОДА. Ми повинні рухатися вперед і бути господарями  на своїй землі", - підкреслив радник голови обласної ради.


    Через дії голови ОДА до акцій протесту неодноразово вдавалися працівники ДП "Волиньторф".

 

Реагуючи ситуацію,  голова обласної ради Ігор Палиця    зробив офіційну заяву до управління СБУ у Волинській області стосовно дій голови ОДА. "Я вважаю, що голова ОДА здійснює диверсію. Ця людина працює не на Україну, не на благо народу, не на Президента. Впевнений, що Глава держави не знає, що відбувається на Волині", - зауважив голова облради.

 
    Зі слів  Ігоря Палиці, область вже втратила через це сотні мільйонів гривень – попри підвищення ціни на торф та готовність представників інших областей його купувати, підприємство не може його продавати, тому що не має торфу. Він закликав СБУ відреагувати на ситуацію, що склалася.


     До начальника управління СБУ у Волинській області Юрія Фелонюка з депутатським запитанням звертався і депутат облради, директор КП "Волиньприродресурс" Василь Столяр. "Виконавча влада в області, на чолі з головою ОДА Володимиром Гунчиком блокує роботу ДП «Волиньторфу», бо не погоджує видобуток торфу. Суд визнав протиправним дії Гунчика та ухвалив скасувати його незаконне розпорядження. Якщо він такі не надасть згоди на видобуток торфу, то через рік підприємство розвалиться. Тому запитання до Юрія Фелонюка: прошу перевірити чи не вбачаєте в діях Гунчика умислу заподіяння економічної шкоди. А також його дії можна розцінити як державну зраду, за що має настати покарання від 12 до 15 років. А якщо підприємство занепаде,то це можна кваліфікувати, як диверсію. Прошу це питання вивчити та дати мені відповідь", -  вимагав депутат.


    Нагадаємо, на 16 сесії обласна рада підтримала звернення  трудового колективу державного підприємства «Волиньторф»  до Президента України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України, у якому звучали вимоги  надати оцінку діяльності голові Волинської обласної держаної адміністрації Володимиру Гунчику; вплинути на ситуацію з блокуванням нормальної роботи ДП «Волиньторф» через бездіяльність голови Волинської обласної державної адміністрації Гунчика В. П., які призводять до нанесення шкоди громаді Волинської області та громадянам України; зобов’язати голову Волинської обласної державної адміністрації Гунчика В. П. вжити невідкладних і дієвих заходів для погодження виділення земельних ділянок для видобутку торфу та припинити цілеспрямоване знищення провідного державного підприємства Волині та України у торф’яній галузі.