"На сьогодні взагалі немає комунального майна, яке ми хочемо продати", - цитатник "Відкритої влади""Відкрита влада. Область" - майданчик для спілкування   голови   обласної ради Ігоря Палиці та журналістів провідних ЗМІ Волині. 26 вересня популярна телепрограма, що є спільним проектом ТРК "Аверс" та обласної ради дещо змінила звичний для себе формат, у якому відбувалася наживо відверта розмова медійників та очільника представницької влади.

Чимало питань журналістів стосувалися дискусійних тем навкого комунального майна. Пропонуємо основні тези Ігоря Палиці.

 

Не розумію істерії навколо "Проліска"
"Є санаторій, який   в прекрасному стані. Хочу подякувати Валентині Касарді за те , що  він збережений, працює успішно  і розвивається. Вважаю, що це- найкращий санаторій у Волинській області. Але є дві речі, яких я не розумію. По-перше, всіма депутатами прийняте положення, що брати участь в конкурсі на посаду керівника комунальних підприємств може людина до 65 років. Валентина Іванівна (нехай вона живе до 120 років працює до 120 років), але її вік не дозволяє   брати участі в конкурсі. Я не розумію цієї істерики, яка чиниться навколо санаторію "Пролісок". Особисто спілкувався з Валентиною Іванівною. "Ви упродовж тривалого часу керуєте цим колективом, - сказав їй.  -У вас сильний колектив? Сильний. Є молоді грамотні люди? Є. Хочуть працювати? Знайдіть серед своїх людей гідну кандидатуру на посаду директора. Ви назавжди залишитеся почесним радником, яка буде пропонувати, як  розвивати далі цю оздоровницю".  Дещо пізніше я зрозумів цю істерику. Комісія обласної ради, яка була створена звернулася до керівників комунальних підприємств , щоб вони надали інформацію, аби проаналізувати   фінансовий стан. Ми отримали інформацію від всіх комунальних підприємств, окрім "Проліска". Була письмова відповідь з посиланнями на Статут, де  зазначено , що таку інформацію має право запитувати тільки ревізійна комісія обласної ради у складі трьох людей. Залишається питання, чого Валетнина Іванвнга так переживає, щоб депутати облради всіх фракцій отримали доступ до цифр щодо функціонування санаторію. Я цими цифрами не володію. Але сама ситуація наштовхує на деякі думки!"


"На сесії облради депутати не підтримали кандидатуру Валетини Касарди на посаду директора санаторію. Упродовж тижня буде обраний виконуючий обов'язки з колективу.  Потому буде оголошений конкурс. Я ніколи не втручаюся і в ці конкурси, але із задоволенням хочу побачити переможцем людину, яку поважає колектив і з якою колектив буде працювати".
"Хочу наголосити ще раз відповідально: поки я керую обласною радою жоден  об'єкт санаторного напрямку проданий не буде. На сьогодні взагалі немає комунального майна, яке ми хочемо продати. можливо, ситуація зміниться завтра, але вона жодним чином не стосується ані "Проліска", ані  інших санаторіїв. В мене інше бачення. І  весь цей крик, "наголос на горло", звичка привозити жителів села,  мені не зрозумілі. Треба рухатися вперед .  Ще раз наголошую: дуже дякую  Валентині Іванівні за те, що вона зберегла і розвинула".
"Не хотів би коментувати якісь окремі речі. Є створена ревізійна комісія, яка, згідно зі Статутом підприємства, має право здійснювати перевірку. Думаю, депутати розберуться. Я не  прихильник того, щоб зразу бігти в правоохоронні органи. Йдеться про господарську діяльність".

"Дуже багато уваги привертає до себе "Пролісок". Там немає нічого надзвичайного. Колектив - прекрасний, обізнаний зі справою. Колектив залишається і буде працювати. Обласна рада буде тільки допомагати".


 
Інтелігенція міста, яка звикла до спілкування в  книгарні "Освіта" буде приходити в інше приміщення
"Коли міська рада надіслала листа обласній раді про наміри продати приміщення, в якому знаходиться магазин, то ми почали цікавитися економічною ситуацією з книгарнею. "Освіта" платила міській раді гривню в рік. Прибуток книгарні - 8 тис. грн в рік. Почали розбиратися далі: прибуток стрімко виріс в 5 чи 6 разів. Я розумію, що там торгують книжками поважні люди. Але сьогодні нема дефіциту, як при Союзі, купити книжку. Сьогодні - це ринок. Сьогодні купити книги можна в місті, в 14 книгарнях. Можна замовити книжку через інтернет. Нема ніяких проблем. Крім того, книгарню "Освіта" ніхто не закриває. Ми перенесемо її в приміщення комунальної власності на проспект Перемоги. Там буде зроблений ремонт. Вони спокійно переїдуть і далі будуть працювати. Нікуди нічого не щезне. Інтелігенція міста, яка звикла до спілкування в цій книгарні буде приходити в інше приміщення".

"Знаю, за яку ціну місто збирається продавати приміщення на Волі. Не дешевше ніж 15 млн грн, через  ProZorro".Ні я , ні мої знайомі не збираємося брати участі в аукціоні. Буде купувати той, хто хоче купити, але дешевше місто не продасть".
"Що вигідніше місту: отримувати 1 грн в рік, чи 15 млн грн? Місто мусить будувати 13 школу, бо дітям нема  де вчитися. Треба облаштовувати парк 900-річчя Луцька , треба купувати нові тролейбуси. Місту не вистачає коштів на інсулін, на зарплати, тому було прийнято таке рішення".

"Хвилю піднімають всі, хто звик до насиджених місць, але вона - порожня".

Про приміщення, на яке претендує Музею     волинської ікони
"Не планувалося, що в цьому приміщенні будуть виставкові зали. Воно мало використовуватися для збереження фондів та майстерні для реставрації. Було виділено 1,3 млн грн коштів  на ремонт,  які були освоєні неякісно. Депутати  вважають,що в такому місці можна зробити не склади музею, а скажімо готель , який буде надавати послуги. Про продаж не йдеться. Це було вигідне економічне рішення  в користь обласного бюджету. Я сам огляну це  приміщення. Потім планую побувати в краєзнавчому музеї та розібратися, чи можна там зберігати фонди Музею волинської ікони. Дороговартісні ікони все рівно доведеться транспортувати на виставки із забезпеченням належної охорони. Не має значення якою буде відстань до Музею ікони".