На сесії розглянуть проект Регіональної програми співпраці із закордонними українцямиПостійна комісія з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму на своєму засіданні рекомендувала до розгляду на сесії кілька проектів рішень.

Зокрема, рекомендовано підтримати проект Регіональної програми співпраці із закордонними українцями на 2018-2021 роки. Її розробило управління внутрішньої політики ОДА. За інформацією начальника управління Ольги Чубари, метою Програми є забезпечення поглиблення співпраці із закордонними українцями шляхом підвищення ефективності роботи органів виконавчої влади із закордонними українцями та їхніми громадськими організаціями, спрямованої на збереження національної самобутності та сприяння задоволенню національно-культурних і мовних потреб закордонних українців, використання потенціалу української діаспори для формування позитивного іміджу України та Волині зокрема у світі, популяризації української мови та культури, забезпечення всебічної практичної підтримки органами влади країн проживання закордонних українців подальшої інтеграції України до європейської спільноти.

 На реалізацію програми пропонується виділити майже 2 млн грн з обласного бюджету, а решту з місцевих бюджетів та інших джерел. Загальний обсяг видатків, передбачених проектум рішення, 2 млн 318 тис. грн.

Комісія розглянула проекти рішень, які передбачають внесення змін до діючих регіональних програм.

До розгляду на сесії рекомендовано проекти рішень:

- Про зміни до Програми розвитку туризму та рекреації у Волинській області;

- Про зміни до Регіональної програми увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій;

- Про зміни до програми розвитку фізичної культури та спорту.

Останній проект депутати підтримали без змін. Втім, в ході обговорення виникла дискусія між депутатом облради Віталієм Кварцяним та начальником відділу з питань фізичної культури та спорту Ігорем Дмитришиним.

 Віталій  Кварцяний вважає, що при  розподілі бюджетних видатків на потреби спортивних федерацій  не можна застосовувати  принципів "зрійняйлівки".  На думку, пана Кварцяного потрібно враховувати, насамперед, фактор популярності виду спорту та кількості людей, які виявляють бажання займатися ним.

Коімісія також підтримала проект рішення Про втрату чинності обласної програми розвитку медіа-простору Волині та реалізації державної інформаційної політики на 2016 – 2020 роки.