На пільги та субсидії за "комуналку" в цьому році потрібно майже мільярд гривеньБюджетна комісія обласної рада погодила проект розпорядження голови ОДА "Про внесення змін до показників міжбюджетних трансфертів з обласного бюджету іншим бюджетам на 2017 рік". Йдеться про збільшення доходів загального фонду обласного бюджету на 2017 рік на 851млн 697 тис. грн за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот.

Ці кошти будуть спрямовані місцевим бюджетам, згідно з розподілом.

Між тим, зі слів заступника директора департаменту фінансів ОДА Володимира Селедця на сьогодні існують борги бюджету перед надавачами послуг пільговикам та користувачам субсидій на суму 946 млн грн, яка є більшою від отриманої субвенції з державного бюджету. Загалом же, зі слів пана Селедця, до кінця року області потрібно майже 1 млрд грн для надання пільг та субсидій на комунальні послуги. Він запевнив, що ОДА веде перемовини з Мінфіном про врегулювання ситуації, оскільки окремі регіонаи України отримали більші суми субвенцій від потреби, у той час, коли на Волині існує заборгованість перед надавачами послуг.

Депутат  Михайло Імберовський висловив припущення, що причиною є політична ситуація в обласному центрі. Втім, пан Селедець вважає таку позицію безпідставною і переконує, що питання вирішиться на користь волинян.