МІСЦЕВІ РАДИ СПРЯМУВАЛИ ДО ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ 1 МЛН 460 ТИС. ГРН. НА ЩО ПОТРАТЯТЬ КОШТИ?Сьогодні бюджетна коміся, яка, нагадуємо, відбулася в режимі відеоконференції, рекомендувала голові ОДА підписати розпорядження Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік. Рекомендовано збільшити доходи загального фонду обласного бюджету на загальну суму 1 млн 460 тис. грн, у тому числі за рахунок інших субвенцій з Нововолинського міського бюджету (200 000 гривень), Горохівського (400 000 гривень), Турійського (200 000 гривень) та Луцького (500 000 гривень) районних бюджетів, бюджетів Іваничівської селищної (30 000 гривень) і Литовезької (10 000 гривень), Городищенської (100 000 гривень), Затурцівської (20 000 гривень) сільських об’єднаних територіальних громад для здійснення заходів по запобіганню поширення та забезпечення лікування коронавірусної інфекції COVID-19.

Нагадуємо, також, що Луцька міська рада спрямувала до обласного бюджету субвенцію в сумі 60 млн грн на боротьбу з коронавірусом. Ці кошти вже враховані у рішенні про внесення змін до бюджету, яке прийнято на 30 позачерговій сесії.

На цьому ж пленарному засіданні депутати звернулися до голів районних рад, міських, селищних, сільських голів та голів об’єднаних територіальних громад Волинської області з пропозицією передбачити передачу міжбюджетних трансфертів з місцевих бюджетів обласному бюджету для забезпечення потреб обласних закладів охорони здоров’я, на які буде покладено основні функції з лікування інфікованих хворих.

Як бачимо, частина органів місцевого самоврядування дослухалися до заклику обласних депутатів. Між тим, окремі ради вже надіслали до головної представницької влади області відписки. про це під час сьогоднішнього засідання бюджетної комісії повідомила голова обласної ради Ірина Вахович. Вона повторно звертається до депутатів всіх рівнів не ігнорували прохання обласної ради, оскільки саме на обласні заклади буде припадати найбільше навантажень у випадку поширення коронавірусу на Волині. Між тим, депутатка Людмила Кирда заявила про свою солідарність із колегами з Маневицької районної ради, які відмовилися надавати субвенцію обласному бюджету, а всі кошти вільних залишків спрямували у резервний фонд райнного бюджету та на підтримку місцевої ЦРЛ. Людмила Кирда вважає, що у випадку захворювання на коронавірус, мешканці району звертатимуться за допомогою до Маневицької ЦРЛ.

Левова частка коштів, які надійшли з місцевих бюджетів до обласного бюджету на боротьбу з коронавірусом, буде спрямовано на забезпечення доїзду медиків обласних комунальних медичних підприємств. Крім того, 500 тис. грн пропонується виділити для санаторію в Згоранах. Там може бути облаштоване приміщення для обсервації громадян України, які повертаються з-за кородону. Попри підтримку цієї позиції депутати та голова обласної ради Ірина Вахович висловлювали застереження щодо необхідності прийняття такого рішення. Начальник управління охорони здоров'я Ігор Ващенюк пояснив, що створення приміщень для обсервації в областях передбачено постановою Кабміну.