Міністерство енергетики та вугільної промисловості розглянуло рішення Волинської обласної ради.На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 18.10.2018 № 19505/0/2-18 Міністерство енергетики та вугільної промисловості розглянуло рішення Волинської обласної ради від 26.09.2018 № 21/47 «Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Міністра енергетики та вугільної промисловості України Насалика І.С. щодо вирішення ситуації, яка склалася на ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» та повідомляє.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 696-р «Про ліквідацію деяких збиткових вугледобувних підприємств» Міністерством прийнято рішення щодо реорганізації ДП «Волиньвугілля» шляхом виділу відокремленого підрозділу «Шахта № 9 «Нововолинська» та створення на його базі державного підприємства «Шахта № 9 «Нововолинська». Слід зазначити, що у розгляді проекту розпорядження брали участь заінтересовані сторони, зокрема профспілкові організації.

12.02.2018 новоутворене ДП «Шахта № 9 «Нововолинська» здійснило державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Необхідно зазначити, що метою діяльності ДП «Шахта № 9 «Нововолинська» відповідно до Статуту, затвердженого наказом Міненерговугілля від 28.08.2018 № 449, є виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг для отримання прибутку. Державне підприємство як окрема виробнича одиниця зі збереженням майна здійснюватиме виробничу діяльність, визначену Статутом.

Відповідно до зазначеного Статуту підприємство є правонаступником усіх прав та обов’язків ДП «Волиньвугілля», пов’язаних з діяльністю ВП «Шахта № 9 «Нововолинська», згідно з розподільчим балансом, а також у частині забезпечення соціальних гарантій, передбачених Гірничим законом України та галієвою угодою.

Водночас, враховуючи вимоги профспілок та трудового колективу, з метою запобігання загострення соціальної напруги в регіоні, ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» здійснює фінансово-господарську діяльність відповідно до встановлених техніко-економічних показників програми розвитку гірничих робіт на поточний рік.

За 9 місяців 2018 року шахтою № 9 «Нововолинська» видобуто 39,0 тис. тонн вугілля, що становить 48,1% виконання плану з видобутку вугілля, та на 2,6 тис. тонн менше відповідного періоду минулого року. Зольність видобутого вугілля 28,2%, що на 2,3% менше встановленого нормативу. Проведено 663 метрів розкривних і підготовчих виробок, що на 1497 метрів менше програми та на 384 метри менше рівня 2017 року. Збитки від виробництва вугільної продукції складають понад 8,0 млн. гривень.

Основними гірничо-технічними показниками проекту програми розвитку гірничих робіт на 2019 рік по шахті № 9 «Нововолинська» передбачено видобути 90,0 тис. тонн вугілля, підготувати гірничими роботами та ввести в експлуатацію дві нових лави.

Слід зазначити, що при розгляді оперативних та річної програм розвитку гірничих робіт питання щодо ліквідації шахти № 9 «Нововолинська» не розглядалося.

При цьому наголошуємо, що ліквідація юридичної особи відповідно до чинного законодавства потребує прийняття окремого управлінського рішення. Наразі рішення щодо ліквідації підприємства Міністерством не приймалось.

 

Заступник Міністра                                                                 А. Корзун