Михайло Імберовський звітує перед громадоюЗвіт депутата Волинської обласної ради Михайла Імберовського за 2018
рік

Я, Михайло Імберовський – депутат Волинської обласної ради, обраний  у 2015 році.  Перший заступник голови комісії з питань бюджету,фінансів та цінової політики.
Опікуюсь різноманітними питаннями життя громади, долучався до вирішення питань виборців у багатьох сферах їх життя.

Ключовими напрямками, якими найбільше опікувався в 2018 році були:

Доступна медицина
Уряд реформує медичну галузь, такі зміни необхідні, але я поділяє думку тих хто вважає, що це реформування далеко не ідеальне.

Необхідно:
- забезпечити села, які завжди були обділені належним медичним обслуговуванням підтримкою в сфері медицини. Амбулаторії, мають бути присутні там де ми можемо собі це дозволити, сільський мешканець має мати належний рівень медичного обслуговування. На жаль останнім часом спостерігається тенденція до скорочення працівників ФАПів і призупинки їх роботи, тобто фактично закриття.
      Це неприпустимо, коли сільських мешканців лишають можливості отримати першу медичну допомогу.
      Працюючи в цьому напрямку я неодноразово звертався із проханням до  обласного управління охорони здоров’я та голови обласної державної адміністрації про включення амбулаторії в селі Дубечне в програму фінансування за рахунок коштів державного бюджету,що дасть можливість її відбудови.

Результат:
Амбулаторія включена до переліку проектів, які фінансуються за державною програмою «Сільська медицина» і в даний час на цьому об’єкті проводяться будівельні роботи. Сподіваюсь що вже у 2018 році мешканці 7 населених пунктів Дубечненської ОТГ будуть отримувати медичні послуги у новому приміщенні.
У 2017 році урядом України запроваджено програму відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб із певними захворюваннями, яка має назву «Доступні ліки». Нажаль, не всі аптечні заклади дотримуються умов даної програми та відпускають ліки на пільгових умовах і з цим потрібно боротись.
В 2018 році я, за зверненнями мешканців області звертався до голови обласної державної адміністрації з вимогою врегулювати порушення, які присутні в аптеках області та невидачу ліків на пільгових умовах.

Результат:
    Аптечні заклади, в яких мали місце порушення були перевірені та порушення усунуто.

Відповідальне та економне витрачання коштів обласного бюджету.

 Необхідно бережно і ефективно ставитись до витрачання коштів платників податків, зокрема аналізувати витрати на обігрів комунальних закладів, в тому числі освітніх.
    На бюджетних слуханнях обласного бюджету 2018 року виявилось, що частина закладів витрачає на обігрів на порядок більше коштів, ніж аналогічні їм заклади, де дбають про енергоефективність.
    Через звернення до управління освіти та на громадських слуханнях, які є частиною бюджетного регламенту, ухвалених за моєю ініціативою, піднімав питання аналізу витрат на опалення комунальних освітніх закладів області. Вимагав аналізу, економії та переведення по можливості закладів на альтернативні методи обігріву приміщень.
Результат:
    На громадських слуханнях обласного бюджету 2019 року. Депутатський корпус, керівництво області заслуховували керівників кожного коммунального підприємства, аналізували витрати та прийняли рішення про оптимізацію витрат та ефективніше використання енергоресурсів.

    Раціональне та ефективне витрачання коштів державного бюджету.
Проблемним є те, що кошти державного фонду регіонального розвитку зазвичай витрачаються на проїдання, на латання дірок.
     Моє бачення – ці кошти мають витрачатись на створення робочих місць і на розвиток області.
     Цьогоріч на оцінювання комісії за проектами ДФРР органами державної влади та місцевого самоврядування подано понад 320 проектів на декілька мільярдів гривень, але більшість з них чисто соціальні, лише одиниці мають економічний напрямок. Це неправильно. Адже лише тоді, коли ми розвиватимемо бізнес, території, створюватимемо можливості для входу інвесторів, то зможемо самі заробити на латання дірок і збагачення наших сіл та містечок, ремонту доріг, спорудження нових шкіл та садочків.
     Як член комісії з відбору проектів для фінансування з ДФРР  я  всіляко сприяв вчасному проведенню комісії та прозорому відбору проектів, відстоював відбір перспективних проектів, які створюють робочі місця та направлені на розвиток територій.
Результат:
    При відборі проектів ДФРР 2019 року комісія по відбору інвестиційних проектів надавала перевагу проектам, які спрямовані на розвиток і створення нових робочих місць.

Екологічна безпека та відновлення родючості грунтів.
    Волинська область аграрна, однак останніми роками жодна влада не переймалась належним утримуванням меліоративної інфраструктури області.
    В більшості випадків всі канали були передані на баланс сільських рад, які не
в змозі їх утримувати. В результаті, маємо затоплені поля, які довгий час не придатні для обробітку, що не додає урожайності, а також замулені і запущені меліораційні канали та системи загалом. Необхідно вирішувати цю проблему.
    Я звертався до профільної комісії обласної ради щодо внесення змін до Регіональної екологічної програми „Екологія 2016 – 2020” з проханням передбачити фінансування на забезпечення заходів по розчистці та поглибленню меліоративних каналів на території Дубечненської, Кримненської, Поліської, Любохинівської сільських рад, на капітальний ремонт водопровідних мереж с. Буцинь Старовижівського району. А також виступав з пропозицією аналізу та вирішення проблеми занедбаності меліоративної системи області загалом.

Результат:
   На території Старовижівського району, завдяки співфінансуванню з обласного та місцевих бюджетів і коштів спонсорів розчищено декілька десятків кілометрів  замулених каналів.

Відновлення інфраструктури
    Про інфраструктуру на селі боляче говорити. В більшості сіл про її розбудову без сліз не можна вести й мови. Але ми маємо потрохи все ж її розбудовувати, стимулом і поштовхом до цього однозначно стане децентралізація і покращення спроможності громад. В кожному населенному пункті де буваю, я намагаюсь хоч якимсь чином допомогти селянам. Крім медицини, відсутності робочих місць, соціальної незахищеності сільських мешканців хвилює питання відсутності доріг та темрява на вулицях.
    У 2018 році я звертався із зверненнями та запитами до обласної державної адміністрації про виділення коштів на освітлення ряду сільських населених пунктів області
Результат:
    В 2018 році було облаштовано освітлення на частині вулиць в селах Чевель, Дубечне, Кримне, Любохини, Солов’ї Старовижівського району. В обласному бюджеті 2019 році передбачено кошти на облаштування вуличного освітленн в с.Мизове.
   
    Школи та садочки – це ключові об’єкти в сільської інфраструктури, які варто розвивати та відновлювати. Ми бачимо в ряді сіл школи, які знаходяться в плачевному стані, а діти-це наше майбутнє, вони мають мати все найкраще.
    Мене називають лобістом відновлення будівництва школи в селі Любохини Старовижівського району, яке було заморожене багато років, і яке завдяки активності громади та сприяння депутатського корпусу обласної ради зрушено з «мертвої» точки та були виділені кошти і активізована добудова школи.
    Сприяв також виділенню коштів для ремонту дитячого садочка в селі Поліське та добудови садочка в селі Кримне Старовижівського району.
Результат:
    В 2018 році школа в селі Любохини Старовижівського району з довгобуду перетворилась у практично завершений об’єкт, який у 2019 році має бути зданий в експлуатацію.
    В селі Кримне, було відкрито новий дитячий садок, в обласномубюджеті 2019 року виділено 300 тисяч гривень для поточного ремонту дитячого садочка в с.Поліське. 

    Уряд та президент постійно говорять про прогрес у сфері відновлення дорожнього покриття в країні. Безперечним плюсом є створення дорожнього фонду, але в області часто ми бачимо безвідповідальне ставлення чиновників до ремонту доріг, затягування тендерів, неосвоєння уже виділених коштів, реорганізація посеред бюджетного року структурних підрозділів ОДА, які відповідають за дорожню інфраструктуру, що не сприяє вчасному та ефективному ремонту доріг.
     В минулому році депутат я через запити та звернення вимагав від обласної державної адміністрації прискорити процедури з ремонту дороги Кримне-Залюття-Поліське,оскільки уже два роки адміністрація затягує процес ремонту та не освоює виділені кошти.
     Крім того вимагав розробити середньострокову програму з ремонту доріг з врахуванням побажань депутатів обласної ради.
Результат:
    Відремонтовано 600 метрів дороги Кримне – Залюття – Поліське, у 2019 році планується продовження робіт на цьому автошляху.
    Проект Програми розвитку інфраструктури у Волинській області на 2019 – 2022 роки головою ОДА був затверджений всередині грудня 2018 року, але на затвердження обласній раді ще на жаль не винесений.

Підтримка волинського агровиробника
     Волинь-аграрна область, маємо серйозних агровиробників в області, але ще більше маємо аграрного потенціалу. Розвиток волинського села залежить від розвитку аграрного бізнесуі. Ми повинні всіляко сприяти і підтримувати будь-які прояви і початки бізнесу на селі, інформувати селян про фінансові програми, прозоро і максимально використовувати кошти з обласного і державного бюджету, які передбачені на цей напрямокі і зможуть допомогти розвитку бізнесу на селі в першу чергу дрібним і середнім агровиробникам.
    У 2018 році я брав участь у ряді зустрічей з бажаючими розвивати аграрний бізнес у сільській місцевості, ініціював обговорення з департаментом агропромислового комплексу діючих та можливих програм фінансової підтримки, та ініціював виділення пільгових кредитів на розвиток аграрного бізнесу на селі. Сприяв поширенню інформації про державну підтримку фермерських господарств та ініціював розширення кооперативного руху на селі.
Результат:
    Внесено зміни в обласну програму підтримки агропромислового комплексу , відповідно до яких будуть надаватись пільгові кредити дрібним та середнім господарствам на селі для ведення підприємницької діяльності.
    На цю мету в обласному бюджеті передбачені кошти в обсязі один мільйон
гривень.

    У 2018 році відвідав 20 засідань комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики. Було озвучено 10 запитів, 12 звернень, подано 2 проектів рішень.
Провів 68 виїздних зустрічей з виборцями в області

    Депутат в моєму розумінні - це слуга, який дійсно має служити громаді, а не приходить в ради різних рівнів для своєї вигоди. Нажаль часто у нас так відбувається. Я всіляко намагаюсь спростувати це твердження і власним прикладом показую, що не всі погані, є і ті, хто дійсно служить. Я готовий служити далі безкорисно, а ефективність моєї роботи звичайно має оцінити тільки виборець. Особисто я вважаю, що в 2018 році вніс посильну лепту в розбудову волинської громади, якій готовий служити і надалі.