"Маємо нагоду святкувати першу велику перемогу", - Ірина Вахович 

ФОТО

Сьогодні  на Київському майдані обласного центру відбулися урочистості з нагоди повернення в Україну 35 українців, які перебували в російському полоні. Нагадаємо, 7 вересня, відбулося взаємне звільнення Україною та Російською Федерацією утримуваних осіб.  Серед українських бранців були  моряки, яких 25 листопада 2018 року  всупереч Конвенції ООН з морського права та статті 2 Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки,  атакували та захопили російські військові . В знак солідарності з українськими моряками в минулому році на головному майдані області було піднято прапор Військово-Морських Сил України.

 Сьогодні це знамено - вже історична реліквія. Під звуки Державного Гімну України в урочистій атмосфері прапор зняли. Цю місію виконав  старший сержант, учасник АТО, морський піхотинець  Анатолій Горун.  

Т.в.о. голови ОДА Олександр Киричук у своєму виступі коротко нагадав про історію із затриманням Росією українських моряків   та висловив вдячність їхнім родинам за мудрість і витримку.

Голова обласної ради Ірина Вахович вважає, що день повернення  українців на батьківщину увійде в історію нашої Назалежної України. "Сподіваюся, що цей день буде не тільки днем визволення 35 українців з полону, а початком закінчення війни. Ми сьогодні чуємо дуже багато суперечливих думок стосовно цього обміну, але я маю дуже велику надію, що український народ буде мати на стільки велику мудрість і розумітиме, що ця подія є дійсно хорошим стартом. Головне, не надавати цьому жодного політичного окрасу. Закликаю кожного волинянина і кожного українця вірити нашому Президенту Володимирові Зеленському і дякувати йому за ці кроки, які він робить", - наголосила Ірина Вахович і висловила впевненість в тому, що Україна обов'язково  матиме  перемогу в нинішній війні.