"Людям потрібні гарантії і стратегія розвитку держави", - Ігор Палиця Якщо українські можновладці не зрозуміють цієї банальної істини, то,  найближчим часом,  наша держава може зіткнутися з  проблемо дефіциту робочої сили. Найбільше ризиків в підприємств та організацій бюджетної сфери. Такий невтішний прогноз озвучив сьогодні голова обласної ради Ігор Палиця під час виїзного засідання Бюджетного комітету Верховної Ради, яке відбулось на Волині.
 "Бізнес уже  не може знайти людей на зарплату в 10 тисяч гривень, бо люди їдуть на кордон", - закцентував увагу нардепів Ігор Палиця .
Він впевнений, що вихід зі скрутного становища у поліпшенні інвестиційного клімату в державі в цілому. Для того,  щоб залучити іноземні інвестиції  в українську економіку,   потрібно вдосконалити податкове законодавство та застабілізувати його аж до захисту конституційними гарантіями.
  Ігор Палиця вважає практику щорічних податкових змін "під бюджет" згубною для України.  Голова облради дав зрозуміти парламентарям, що знає як відбуваються процеси формування бюджету: "До вас приходить  Кабмін  зі своїм баченням бюджетних витрат і ви змушені підганяти під ці витрати дохідну частину".
Через такі тенденції, на переконання Ігоря Палиці  інвестори не вірять, що в Україну можна вкладати кошти. Адже складно  розрахувати бізнес-план хоча б на 10 років.
"Інвестори кажуть: з корупцією ми розберемось, а як бути з податками? Ми рахуємо інвестиційний план, а ви знову зміните податки, і в нас бізнес вийде "на нуль", –  зауважив очільник представницької влади на Волині.
 Ігор Палиця звертається до народних депутатів з пропозицією використати свої важелі впливу у площині законотворення. Він рекомендує вдосконалити українське податкове законодавство,   взявши за основу вже існуючі податкові системи, які спрацювали за кордоном. "Не обов'язково звертатися до досвіду країн першої десятки розвитку.  Подивіться на той же Кіпр. Кілька років тому ми спотерігали за кризою в цій країні. Вони почали з нуля: з податком на прибуток, з якимось мінімальним ПДВ і затягнули до себе   гроші, які є в Європі. Зараз потроху починають піднімати податки. В них розгорнулося будівництво, до них їдуть вкладати кошти, країна зробила крок вперед, щоби затягнути капітал. Так, спочатку їх віднесли до офошорних зон. Згоден, сьогодні - це член ЄС, з яким не хочуть працювати основні країни-донори. Але ж країна розвивається! Тим часом, до нас ніхто не йде. Людям потрібні гарантії і стратегія розвитку держави, а  не від Прем'єра до Прем'єра, чи від Президента до Президента, від каденції Верховної Ради... Потрібно прийняти Подактковий кодекс і не чіпати його. Це дасть поштовх інвестиціям. Кращої країни, яка має перспективи розвитку, ніж Україна немає",   - з оптимізмом  заявляє Ігор Палиця.
Він також переконує законотворців вжити заходів, аби    зменшити зовнішню залежність України, в тому числі й від МФВ. "Я не люблю МВФ, бо вони змушують економіки країн працювати не на людей, а на них", - пояснив свою позицію Ігор Палиця.
Голова облради також висловив своє бачення щодо дефіциту бюджетних коштів для забезпечення пільг та субсидій. На його переконання, це відбулося через штучне підвищення тарифів.  
"Тарифи ростуть на ТЕС, куди йде вугілля Ахметова з Донецька, Луганська, Росії. Вони не купують волинське або червоноградське вугілля. Натомість ми платимо 2,5 тисяч за тону вугілля з окупованих територій, а в тарифі воно вже дорожче, як в Європі", - зазначив Ігор Палиця.
Голова облради переконаний, що на рівні держави можна врегулювати й цю ситуацію,   прийнявши постанову, щоб водоканали і теплокомуненерго могли купувати електроенергію   за  тарифами гідроенерго чи атомних електростанцій. "Тоді не  не виникатимуть проблеми    із субсидіями.  Зменшаться тарифи на електроенергію і воду для людей. А Ахметов хай продає свою електроенергію підприємствам, чи кому хоче. Чому ми маємо годувати теплові станції, які на 95% належать Ахметову? Ми піднімаємо  для нього  тарифи, а потім думаємо всією державою, де взяти кошти на субсидії, щоб взимку не відключати  населенню тепло і воду", -  висновок Ігоря Палиці.