Ліс - оберіг повстанського духу Волинські художники  вирішили вшанувати  75-ї річницю утворення Української Повстанської Армії по-своєму. У мистецькій галереї обласної ради, для якої вже майже два роки слугує фойє перед сесійним залом  презентовано виставку картин з волинськими пейзажами. Переважно це -- ліси. Адже саме  ліс слугував домівкою для тих, хто боровся за Незалежність України у 40-50 роках минулого століття.

Голова регіонального осередку Українського центру культури Геннадій Сарапін, який є натхненником численних виставок в приміщенні облради, розповідає, що в нинішній експозиції представлено понад 60 робіт з україномовних художніх пленерів, що відбувалися впродовж останніх 17 років.

Традиційно художників привітав перший заступник голови облради Олександр Пирожик. Він підкреслив, що такі виставки є підтвердженням того, що попри війну та економічну скруту, наша культура невмируща.

"Ліс -- це оберіг повстанськогг руху", - вважає письменник, прес-секретар обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Цюриць. Він розповів, що лісівники з радістю підтримують художників, забезпечуючи їм умови для комфортної роботи на виїзних пленерах у лісах, а також закликав меценатів підтримувати такий рух. До слова, учасники виставки зійшлися на тому, що наступний пленер потрібно обов'язково провести в урочищі "Вовчак".

Олександр Пирожик пообіцяв, що нинішня виставка еспонуватиметься в художній галереї облради мінімум до чергової сесії, яка скликана на 9 листопада.  Весь цей час перед сесійним залом стоятиме й портрет Степана Бандери. "Тепер в обласній раді їх буде: один  -- в моєму кабінеті, а другий -- в цьому приміщенні", -- зауважив пан Пирожик.

Привітати колег по мистецькому цеху прийшов і бард Микола Більшевич, який виконав декілька власних пісень.