"Леся Українка - вічна, її творчість завжди з нами, вона нас доповнює та надихає", - Григорій ПустовітУ Волинському обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки «Я тут, я завжди тут, я все з тобою…», що приурочена до 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Захід відбувся за участі заступника голови обласної ради Григорія Пустовіта, заступника очільника ОДА Анатолія Костика, заступниці Луцького міського голови Ірини Чебелюк, керівництва ВНУ ім. Лесі Українки,  творчої інтелігенції міста, а також студентської та учнівської молоді.
 Директорка обласного краєзнавчого музею Оксана Важатко розповіла, що експонатами виставки було обрано ряд оригіналів із меморіального фонду поетеси, а зокрема фотографії, листівки із зображеннями міст, де вона перебувала, раритетні видання, а також автографи Лариси Косач, а саме листи, які вона писала до Віри Крижанівської-Тучапської з Мінська (1901 р.), де вона доглядала помираючого друга Сергія Мержинського. В експозиції виставки також представлені витинанки майстрині Олесі Іщук на тему творів Лесі Українки, а також портрет письменниці. Оксана Важатко зауважила, що музейники намагалися зробити усе можливе, щоб вона зазвучала по-новому, щоб її постать зацікавила якомога більшу кількість бажаючих пізнати її та читати її твори.
"Нашою головною аудиторією є учнівська і студентська молоди , а відтак ми намагалися створити такий простір, який промовляв би не лише мовою експонатів. Ми заклали в цій виставці можливість, яка є життєво необхідною для сучасної молоді - це і отримання додаткової інформації за допомогою  QR-кодів, і перегляд аудіо та відеозаписів за посередництвом проектора. Ми тут ще створили певний простір, де можна посидіти і погортати видання  Лесі Українки, або ж скористатись планшетом для отримання необхідної  інформації.  До уваги відвідувачів також буде діяти фотозона, на фоні якої в рамках всеукраїнського флешмобу можна буде читати поезію Лесі Українки", - розповіла вона.
Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт передав вітання організаторам виставки від голови та усього депутатського корпусу та подякував за якісну підготовку цієї експозиції, що дає змогу доторкнутися до спадщини Лесі Українки.  
"Оглянувши експонати цієї виставки, ми можемо ознайомитися із тим, що матеріально та ментально пов'язане із нашою славетною землячкою, адже тут ми бачимо книги, які  вона тримала в руках, маємо змогу роздивитись  листи, які написані її рукою...Можна багато чути, але краще один раз побачити, як вона писала, який у неї почерк та дізнатися, як взагалі у ті часи відбувалася комунікація між людьми, які знаходились на певній відстані один від одного. А коли ти маєш уяву про матеріальні основи, то тоді  починаєш краще розуміти духовні вершини. Леся Українка - вічна, її творчість завжди з нами, вона нас доповнює та надихає. Вона є орієнтиром та зразком для наслідування, який сьогодні є визначальним для кожного  письменника та читача", - наголосив він.
Усі присутні на презентації виставки також можливість послухати виступи учасників зразкової театральної студії «Бешкетники» Палацу культури міста Луцька, які читали зразки епістолярної спадщини Лесі Українки, а також  студентів факультету філології та журналістики ВНУ ім. Лесі Українки, які  декламували її поезію.