Кошти на протипожежну безпеку - після консультацій з керівниками освітянських закладів, - бюджетна комісіяСьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики депутати розглянули проєкт розпорядження голови ОДА Про  внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік. Зміни обумовлені перерозподілом видатків головним розпорядникам коштів на протипожежні заходи в закладах освіти.

 "У зв’язку з запровадженням карантину та переведенням навчального процесу на дистанційну форму навчання, за окремими статтями витрат виникла економія в загальній сумі 5 млн 782,414 тис. грн, а саме: оплата праці200,0 тис. грн і нарахування на оплату праці – 44,0 тис. грн (Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти), придбання продуктів харчування

5 млн  302,114 тис. грн (Липлянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат – 100,0 тис. грн, Затурцівська спеціальна загальноосвітня школа «Центр освіти» Волинської обласної ради – 497,0 тис. грн, Головненська спеціальна загальноосвітня школа «Центр освіти» Волинської обласної ради – 500,0 тис. грн, Заболоттівська спеціальна загальноосвітня школа Волинської обласної ради – 455,651 тис. грн, Володимир-Волинська спеціальна школа Волинської обласної ради – 425,628 тис. грн, Нововолинська спеціальна школа Волинської обласної ради – 148,31 тис. грн, Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні – 1 480,189 тис. грн, Волинський науковий ліцей-інтернат Волинської обласної ради – 648,4 тис. грн, Нововолинський науковий ліцей-інтернат Волинської обласної ради – 1 046,936 тис. грн), окремі заходи по реалізації Регіональної комплексної програми розвитку освіти Волинської області на 2018-2022 роки – 236,3 тис. гривень", - йдеться у пояснювальній записці до проєкту розпорядження, підготовленого департаментом фінансів ОДА.
У зв’язку з необхідністю фінансового забезпечення проведення протипожежних заходів та здійснення безпечної експлуатації закладів системи освіти обласного рівня, решта зазначеного ресурсу у сумі 5 497,804 тис. грн спрямовується на вказані цілі.
Так, відповідно до приписів місцевих відділів управління надзвичайних ситуацій, адміністративних позовів та рішень Волинського обласного адміністративного суду, частина такого фінансового ресурсу в сумі 2 млн 539,336 тис. грн спрямовується на оплату послуг з придбання, обстеження, обслуговування та повірки протипожежного обладнання, облаштування системи протипожежної сигналізації, запасних протипожежних виходів (Державний навчальний заклад «Ковельський центр професійно-технічної освіти» – 600,0 тис. грн, ПТУ №22 смт Луків – 948,4 тис. грн, Державний вищий навчальний заклад Нововолинський електромеханічний коледж – 129,936 тис. грн, Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти – 861,0 тис. гривень).

Між тим, члени бюджетної комісії мали низку запитань саме до цієї частини видатків. А якщо точніше, до джерел їх виникнення. Голова комісії Михайло Імберовський та депутат Володимир Бондар зауважували, що спочатку потрібно провести консультації з керівниками освітянських закладів, в яких виникла економія та вияснити, чи їм самим не потрібні ці кошти. Михайло Імберовський вважає, що протипожежні заходи в закладах профтехосвіти - справа дуже важлива та потрібна, але він пропонує, аби ці заклади виконували приписи служб надзвичайних ситуацій за свої, зекономлені в часи карантину, кошти.

Начальник управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна пояснила, що в тих закладах, яким пропонують терміново виділити кошти на протипожежну безпеку, такої економії немає, а ситуація критична. Вона також зауважила, що обласна рада упродовж багатьох років вклала чимало коштів на протипожежну безпеку  в обласних комунальних загальноосвітніх закладах, чого не можна сказати про профтехосвіту, якою раніше опікувалася держава. Підтримати проєкт розпорядження саме в редакції департаменту фінансів депутатів закликав заступник голови ОДА Олександр Троханенко, який також взяв участь у сьогоднішньому засіданні.

У відповідь на  аргументи виконавчої влади, голова бюджетної комісії Михайло Імберовський каже, що проблем вистачає і в загальноосвітній обласних закладах. Йдеться не тільки про інфраструктуру, а й про готовність до роботи в карантинних умовах з нового навчального року. Таку ж позицію має перший заступник голови облради Юрій Поліщук. В якості прикладу він навів ситуацію з Нововолинським науковим ліцеєм Волинської обласної ради, з бюджету якого пропонується забрати 1 млн грн. 

Порадившись, депутати вирішили відтермінувати розгляд цього розпорядження на один тиждень і мають намір почути інформації від керівників освітянських закладів, а також проаналізувати ситуацію з виконанням обласного бюджету за першу половину 2020 року.