Хто відповідальний за неприємні запахи в Луцьку?Відповідь на це питання намагалися знайти депутати обласної ради під час засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. Для інформування з єдиного питання щодо   якості атмосферного повітря у місті Луцьку запросили понад 5 доповідачів з різних служб.

Зокрема, начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Дмитро Новохатський каже, що за результатами проведених перевірок,  в ході реагування на скарги громадян з’ясувалося, що одне з найбільш ймовірних джерел   смороду – поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу, куди зливає відходи виробництва   ТзОВ «БІО ПЕК». Площа полів становить 99 гектарів, 67 гектарів – корисна фільтруюча площа, потужність – 20 тисяч метрів кубічних на добу. 

Посадовець також називав й інші причини, які можуть провокувати поганий запах в обласному центрі. Йдеться про зношеність очисних споруд "Луцькводоканалу", проблеми з каналізаційними мережами та порушення поводження з відходами тваринного походження.  Дмитро Новохатський запропонував створити на рівні області робочу групу, яка би оперативно реагувала на скарги громадян та  здійснювала  перевірки   підприємств, які підозрюються в поширенні смороду.

Між тим, начальник Державної екологічної інспекції  Олександр Ткачук впевнений, що ТзОВ «БІО ПЕК» не варто було надавати дозволу на зливання барди, яка провокує поганий запах,    на поля фільтрації.    "Це  - "вчорашній день". Зараз  потрібно будувати сучасні очисні споруди", - зауважує чиновник.  Разом з тим, він звинувачував Луцьку міську раду в в тому, що вона не виконує програми охорони навколишнього середовища, має в місті застарілі каналізаційні системи та не виконує правил благоустрою.

Перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад вважає, що екологічні служби наркають на муніципальну владу, аби уникнути відповідальності за власну бездіяльність. Він запевняє, що єдиним джеролом нинішньої ситуації з нестерпним запахом є поля фільтрації цукрового заводу. подібні проблеми мають й інші населені пункти України, на території яких діють заводи з виробництва біоетанолу.   Посадаовець каже, що Луцький завод не гребує провокаційними діями, аби відволікти увагу. Зокрема, був зафіксований факт зливу мелясної барди з машиною заводу в один з колодязів  мережі міської каналізації. "Прикро, що завод йде на провокації, щоб зробити міські очисні споруди крайньою точкою в таких проблемах", - заявив перший заступник міського голови.
Директор Гнідавського цукрового заводу Ростислав Новосад стверджує, що машина, з якої здійснили злив барди у міську каналізацію Луцька, не належить підприємству.
 Депутати вирішили створити робочу групу, до якої увійдуть члени   комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів та представники
екологічних служб. Найближчим часом робоча група побуває на Гнідавському цукровому заводі.